Klaipėdos gatvėse – dar 11-a naujų autobusų

Kitą savaitę į Klaipėdos gatves išriedės 11-a naujutėlių ekologiškų „Castrosua“ autobusų, varomų suslėgtosiomis gamtinėmis dujomis (SGD). Keleiviai juos išmėgins netrukus, o bendrovės Klaipėdos autobusų parko (KlAP) vairuotojai jau išreiškė savo nuomonę: aktyviai teikė prašymus priskirti jiems vieną iš ekologiškų transporto priemonių vietoje dyzeliu varomų autobusų, kurių dalis uostamiesčio viešojo transporto parke tolydžio mažėja.

Šią savaitę į uostamiestį iš Ispanijos atgabentas paskutinis šiemetinės partijos autobusas. Naujosios transporto priemonės paruoštos eksploatuoti. Dar vienas autobusas – hibridinis, varomas ir SGD, ir elektra, – šiemet gautas kiek anksčiau ir jau vežioja klaipėdiečius.

Naujosios transporto priemonės skirtos pagal Klimato kaitos specialiąją programą. Pernai KlAP 12-a naujų ekologiškesnių autobusų įsigijo remiant Europos Sąjungos fondams. Dar devynis ekologiškus autobusus bendrovė yra nusipirkusi savo lėšomis. Šiuo metu iš 70 KlAP autobusų, aptarnaujančių reguliariuosius miesto maršrutus, ekologiški yra 33. VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ prognozėmis, šiemet net penktadalis visų Klaipėdos didžiųjų autobusų ridos teks ekologiškam transportui.

KlAP generalinės direktorės Jelizavetos Daugininkienės teigimu, nors pradžioje bendrovės vairuotojai neskubėjo girti naujųjų autobusų, laikas ir patirtis paskatino pakeisti nuomonę – atvykstant šiai partijai, daugelis darbuotojų teiravosi apie galimybę „persėsti“ iš senesnės kartos dyzelinio autobuso į naująjį.

Ekologiški autobusai patrauklūs ne tik švara ir gražiomis spalvomis: jų vairuotojo vieta – patogesnė, joje įdiegta ir individuali klimato kontrolės sistema, įrengtos stebėjimo kameros, padedančios vairuotojui matyti keleivių judėjimą išorėje ir viduje.

Autobusai turi ir keleivių skaičiavimo sistemą – ši įranga padės transporto organizatoriams labai tiksliai fiksuoti keleivių srautus. Nuo pernai Klaipėdoje pradėjusių kursuoti naujų dujomis varomų autobusų šie skiriasi ir tuo, kad yra trijų durų, turi langus su stiklo paketais, tad turėtų būti šiltesni žiemą.

Naujieji autobusai gerina ne tik viešojo transporto įvaizdį, bet ir objektyviuosius rodiklius: 2012–2013 m. dėl techninių gedimų nutrauktų reisų skaičius mažėjo 20 proc. Anot VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus Gintaro Neniškio, viešasis transportas nuolat populiarėja – statistikos duomenimis, net 43 proc. klaipėdiečių į darbą vyksta autobusais. 2013-aisiais klaipėdiečiai miesto viešuoju transportu keliavo 34,6 mln. kartų.

Judriosios savaitės proga šiemet Klaipėdoje tradiciškai surengtos lenktynės parodė, kad operatyviausią susisiekimą uostamiestyje užtikrina greitasis autobusas – šis ekspresas pralenkė bėgiką, dviratininką, elektromobilį bei lengvąjį automobilį.