Klaipėdos darželiai šiemet priims daugiau vaikų

Į darželius nepatekusių vaikų eilės uostamiestyje šiemet ženkliai sumažėjo. Nuo šių metų rugsėjo 1-osios 52-ose Klaipėdos miesto švietimo įstaigose veiks 495 ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės, o tai yra 11 grupių daugiau nei praeitais metais.

Šiemet Klaipėdoje visiškai išspręsta vietų trūkumo problema darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse. Šiuo metu įstaigose yra 190 laisvų vietų pagal šio amžiaus grupes. „Galime pasidžiaugti, kad darželio grupėse vaikams nuo 3 iki 7 metų turime laisvų vietų ir tų vietų skaičius yra pakankamai didelis – 190. Tad tėvai, kurie norėtų vaikus leisti lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą šiose amžiaus grupėse, dar gali kreiptis, registruotis sistemoje ir gauti vietas“, – sakė Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Šiais metais ypač didelis dėmesys skiriamas lopšelio grupių skaičiaus didinimui Klaipėdos mieste. „Šiemet susidūrėme su nauju iššūkiu. Tėvai pradėjo pageidauti, kad vaikai lankytų ugdymo įstaigas nuo ankstyvesnio amžiaus, tai yra nuo 1–2 m. Anksčiau tokio didžiulio poreikio neturėjome, bet, matyt, tėvai nori greičiau grįžti į darbo rinką ir patikėti vaikus ugdymo įstaigoms“, – sakė N. Laužikienė. Padidėjus šiam poreikiui, Klaipėdoje įsteigtos 7 naujos lopšelių grupės lopšeliuose-darželiuose „Pakalnutė“, „Puriena“ ir „Žemuogėlė“, dar 3 papildomas grupes ketinama atidaryti lopšeliuose-darželiuose „Pumpurėlis“, „Pušaitė“ ir „Šaltinėlis“. Siekiant visiškai patenkinti poreikį visų norinčių patekti į lopšelio grupes, bus svarstoma galimybė steigti mišrias grupes arba didinti vaikų skaičių grupėse bei ieškoma kitų sprendimo būdų.

Preliminariai skaičiuojama, kad šiemet uostamiesčio darželius iš viso lankys apie 8838 vaikų. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 1 d. veiks 396 grupės, kurias lankys apie 7000 vaikų, o į 99 suformuotas grupes susirinks 1838 priešmokyklinukai.

Visą informaciją apie laisvas vietas galima rasti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų registro elektroninėje sistemoje.

www.klaipeda.lt