Klaipėdoje – vienas moderniausių baseinų Lietuvoje

Klaipėdoje oficialiai pradėtos naujojo miesto baseino (50 metrų) su sveikatingumo centru statybos. Vienas moderniausių Lietuvoje ir tarptautinius standartus atitinkantis baseinas duris miestiečiams turėtų atverti kiek daugiau nei po metų.

Oficialų startą uostamiesčiui itin svarbaus daugiafunkcio objekto statyboms davė penktadienį būsimo baseino su sveikatingumo centru pamatuose įmūryta kapsulė su deklaracija ateities kartoms.

„Esu tikras, kad čia prasidės talentingų Lietuvos plaukikų kelias į olimpines pergales. Be to, daugiafunkcio centro atskirose erdvėse galės treniruotis ir plaukikai mėgėjai, taip pat čia bus ruošiami nardytojai, laisvalaikį žmonės galės leisti sporto ir SPA procedūrų zonose. Dėkoju baseiną projektavusiems architektams, kurie sugebėjo suderinti ir po vienu stogu sutalpinti tiek daug skirtingų funkcijų. Tikiuosi, kad konkursą laimėję statybininkai laikysis pažadų užbaigti darbus iki kitų metų pabaigos. Klaipėdos baseino statyba įtraukta į Vyriausybės svarbių šalies ekonominių projektų sąrašą“ – sakė naujojo uostamiesčio daugiafunkcio centro statybos darbų pradžios  ceremonijoje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Naujasis miesto baseinas su sveikatingumo centru – vienas svarbiausių ir laukiamiausių uostamiesčio socialinės infrastruktūros objektų per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį. Tai senai puoselėtų Klaipėdos vilčių, svajonių ir olimpinių lūkesčių įkūnijimas. Kartu besąlygiškai tikiu, kad šio baseino plaukimo takelius netruks pamėgti tiek patys jauniausi, tiek ir patys vyriausi klaipėdiečiai“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Naujasis Klaipėdos miesto baseinas su sveikatingumo centru iškils Dubysos gatvės 12 numeriu pažymėtame žemės sklype, greta „Švyturio“ arenos. Jį projektavo Olandijos kompanija „Slangen + Koenis architects“ kartu su Lietuvos architektų biuru „Clouds architektai“.

Daugiafunkcio centro statybos darbus atlieka uostamiesčio savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėję AB „Axis Industries“ ir UAB „Deglas“ pagal jungtinės veiklos sutartį. Rangovas visus statybos ir baseino įrengimo darbus planuoja užbaigti iki ateinančių metų pabaigos.

„Šiandien yra oficiali Klaipėdos baseino statybų pradžia, tačiau mūsų komanda išsijuosusi šioje statybvietėje dirba jau ne pirmą savaitę. Siekdami laiku įvykdyti įsipareigojimus miestui ir užtikrinti aukščiausią statybų kokybę, nenorime gaišti nė vienos minutės. Dedame visas pastangas, kad modernus baseinas savo duris klaipėdiečiams atvertų tiksliai tada, kada numatyta“, – sakė „Axis Industries“ generalinis direktorius Remigijus Baltrušaitis.

Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 15,823 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui bus skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 3,72 mln. eurų.

Daugiafunkcis centras bus suskirstytas į keturias funkcines erdves: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūroms skirtą zoną. Centre bus integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas su pažangiausiomis Lietuvoje technologijomis – kilnojamu baseino dugnu, galimybe padalinti baseiną į kelis 25 metrų ilgio baseinus arba vienu metu naudoti ir 50 metrų, ir 25 metrų ilgio takelius, modernia vandens valymo ir oro srautų valdymo sistema bei kt.

Čia taip pat bus įrengta vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis sieks 9 metrus, o plotis  – 8 metrus. Ji bus pritaikyta ir profesionalių narų rengimui, o vienu metu šachtoje galės treniruotis iki 15 narų.

Trijų aukštų baseino su sveikatingumo centru pastatas atitiks aukščiausius energinio efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių naudojimo standartus. Bendras jo plotas sieks daugiau nei 7,4 tūkst. kv. metrų.