Klaipėdoje – užsienio diplomatų ir verslininkų vizitų gausa

Šią savaitę Klaipėda sulauks išskirtinai gausaus skaičiaus oficialių delegacijų iš užsienio ir Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadorių vizitų. Uostamiestyje šiuo metu  jau lankosi ar artimiausiomis dienomis lankysis  Prancūzijos, Azerbaidžano, Kanados, Čekijos diplomatinių atstovybių vadovai, į Klaipėdą taip pat atvyksta oficialios delegacijos iš Ukrainos, Baltarusijos, Japonijos ir Kinijos.

 

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pažymi, kad pastaruoju metu gerokai išaugęs užsienio valstybių diplomatų ir verslininkų susidomėjimas Lietuvos uostamiesčiu – tai bendro miesto, uosto ir verslo organizacijų atstovų darbo siekiant į miestą pritraukti naujų užsienio investicijų bei didinti Klaipėdos vardo autoritetą tarptautinių ryšių ir santykių kontekste, rezultatas.

 

„Verta pridurti, kad Klaipėda jau įrodė ir gebanti sėkmingai atstovauti ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos interesus tarptautinėse organizacijose ar institucijose. Pavyzdžiui, uostamiestis vienintelis iš Lietuvos miestų priklauso Europos sveikų miestų tinklui, aktyviai dalyvauja organizacijos euroregionas „Baltija“ veikloje. Šios plotmės darbų rezultatai galbūt ir nėra plika akimi matomi kasdieniame gyvenime, tačiau tai – investicija į mūsų miesto statusą, perspektyvą, reikšmę europiniame kontekste, ekonominį augimą“, – teigė V. Grubliauskas.

 

Beveik visų šią savaitę Klaipėdoje viešėsiančių užsienio diplomatų ir verslininkų delegacijų darbotvarkėse numatyti susitikimai su miesto, uosto ir verslo organizacijų vadovais bei atstovais.

 

Išskirtina, kad šeštadienį į Klaipėdą atvyksta beveik 50 žmonių oficiali delegacija iš rytinėje Kinijos dalyje esančios Šandongo provincijos. Šios Kinijos provincijos vice gubernatoriaus Xia Geng vadovaujamos  delegacijos sudėtyje – daugiau nei 40 Kinijos bendrovių vadovų ir atstovų. Svečiai lankysis uostamiesčio Savivaldybėje, Uosto direkcijoje, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, apžiūrės Klaipėdos uostą, senamiestį, apsilankys miesto piliavietėje bei kt.