Klaipėdoje – plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Pasaulinės džiazo muzikos žvaigždės ir legendos, beveik 1,5 tūkst. vaikų ir jaunimo chorų dalyvių iš visos Lietuvos, aibė įvairių „džiazuojančių“ renginių, nauji pagrindinių koncertų vedėjai ir ore tvyrantis tikras bei unikalus džiazo kvapas – visa tai jau 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis, birželio 5-7 d. uostamiestį paskandinsiantis nenuilstamame džiazo ritme.

Beje, šiųmetinio festivalio taip pat būsią pagardinto plazdenančių burių prieskoniu, mat birželio pirmąjį savaitgalį į Klaipėdą suplauks didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ laivai.

Muzikos stilių įvairovė

Pasak Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovės Ingos Grubliauskienės, festivalio publikai tradiciškai paruoštas išskirtinis, NEMOKAMAS muzikinis kokteilis, pasižymintis muzikos stilių įvairove.

„Viena didžiausių 21-ojo festivalio dovanų – pasaulinė muzikos legenda grupė „The „Original“ Blues Brothers band“. Derybos dėl šios grupės pasirodymo Klaipėdoje truko net kelerius metus. Tai nenuostabu, mat „The „Original“ Blues Brothers band“ nariai gali pasigirti ne tik įspūdinga muzikine biografija, įrašytais platininiais albumais, šimtais surengtų anšlaginių koncertų, bet ir „savo“ filmu „The Blues Brothers“, savu laiku sulaukusio stulbinančio populiarumo“, – sakė I. Grubliauskienė.

Tiesa, „The „Original“ Blues Brothers band“ – tai tik vieni iš gausaus būrio šiųmetinio festivalio žvaigždžių.

Pirmąjį birželio savaitgalį uostamiesčio gyventojus ir svečius pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą taip pat kvies trimito virtuozė iš Olandijos Saskia Laroo, didžiulį pripažinimą JAV pelnęs soulo ir džiazo muzikos atlikėjas romantiškasis Frank McComb, Gruzijos muzikos perlas Nino Katamadze, bliuzo karalaite tituluojama Sharrie Williams (JAV).

„Festivalio publika šiemet sudalyvaus ir savotiškoje „džiazo orkestrų regatoje“, mat scenoje pasirodys net trys džiazo orkestrai. Startą šiai muzikinei regatai duos džiazo orkestras ir Norvegijos „Løen“, tolesnę estafetę perims aistringieji kazachai „Big Band Almata“, o prie „orkestrų regatos“ finišo linijos stos dar tik prieš mažiau nei dvejus metus susibūręs, bet daugeliui uostamiesčio džiazo gerbėjų jau gerai žinomas Klaipėdos džiazo orkestras, tikras Vakarų Lietuvos džiazo ambasadorius“, – pasakojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė.

Jubiliejinė „Jaunoji džiazo banga“

Po metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta ir vaikų bei jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“. Šiemet šis unikalus renginys į Klaipėdą bendrai sukvies beveik 1,5 tūkstančio jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos šalies. Beje, šiųmetinė „Jaunoji džiazo banga“ – jau 5-oji, jubiliejinė.

„Tradiciškai „Jaunoji džiazo banga“ vyks trečiąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio dieną, sekmadienį, Kruizinių laivų terminale. Numatoma, kad iš viso į jubiliejinę džiazo dainų šventę atvyks beveik 70 jaunimo chorų ir ansamblių iš skirtingų Lietuvos kampelių, – sakė džiazo dainų šventės koordinatorė Inga Gedvilienė.

– Taip pat tradiciškai „Jaunosios džiazo bangos“ dalyviai scenoje pasirodys kartu su pasaulio ir Lietuvos džiazo bei „world“ muzikos žvaigždėmis. Šiemet tai – JAV soulo ir džiazo muzikos atlikėjas Frank McComb, Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė.

Prieš „Jaunosios džiazo bangos“ pagrindinį koncertą planuojama ir džiazo dainų šventės dalyvių „džiazuojanti“ eisena Klaipėdos gatvėmis. Numatoma, kad „Jaunosios džiazo bangos“ atributika pasipuošę vaikai ir jaunuoliai iš visos Lietuvos žygiuos nuo Atgimimo aikštės iki Kruizinių laivų terminalo.

Aibė kitų „džiazuojančių“ renginių

21-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai.

Pasak I. Grubliauskienės, tai jau graži tradicija, kad svariu akordu, skelbiančiu apie festivalio pradžią, tampa uostamiesčio Baroti galerijoje rengiamos specialios parodos. Šiemet Baroti galerija festivalio draugus ir žiūrovus vėl kvies pasimėgauti unikalia „Džiazuojančia tapyba“. Tiesa, parodos atidarymo jau būsią kitokio nei įprasta. Tądien Baroti galerijos kiemelyje šiųmetinės „Džiazuojančios tapybos“ parodos autorius Sigitas Staniūnas ir muzikantas Paulius Kilbauskas visiems susirinkusiems padovanos išskirtinę muzikinę kompoziciją su „gyva“ tapyba.

Pirmąjį birželio savaitgalį džiazo dvasia taip pat pasklis po Lietuvos jūrų muziejų – delfinariumą. Šeštadienį vidurdienį miestiečiai ir svečiai kviečiami į čia vyksiančią vokalinę instrumentinę diskusiją prie Baltijos jūros apie Baltijos jūrą, kartu skirtą ir Pasaulinio vandenyno dienai. Startą renginiui duos delfinų pasirodymo metu koncertuosiantis instrumentinis vokalinis duetas „ Miss Jones”, vėliau visi bus kviečiami į teatralizuotą eiseną-keliaujančią Baltijos jūros parodą, po kurios Baltijos jūros pakrantėje vyks pokalbis, diskusija apie Pasaulio vandenyną, ir mums artimiausią – Baltijos jūrą. Renginio pabaigoje visi bus pakviesti įsiamžinti gyvoje kompozicijoje – Džiazuojančios baltijos jūros paveiksle.

Džiazu alsuosiantis uostamiestis „įšoks“ ir į bėgimo batelius. Birželio 7-ąją pasitikti energingai visus klaipėdiečius bei svečius kvies „Eurovaistinės“ Taurė. Klaipėdiečių ir miesto svečių lauks 2,5 km, 5 ir 10 km distancijos, o mažieji sportininkai jėgas galės išbandyti 500 m bėgime vieni ar su tėveliais. Beje, „Eurovaistinė“ nuo kiekvieno prabėgusio dalyvio dovanos 0, 29 Eur ct Klaipėdos miesto sveikatinimui.

„Didžiųjų burlaivių burėmis pasipuošęs šiųmetinis festivalis, kaip dera prie jūros gimusiam bei augusiam renginiui, svarią duoklę taip pat atiduos jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienio popietę Danės upėje, tarp Pilies ir Biržos tiltų, džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs apie dešimt „Optimist“ klasės jachtų. Vėją tądien gaudys dar tik pradedantys buriuoti mažieji klaipėdiečiai, jauniausiajam kurių – tik septyneri“, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė.