Klaipėdoje iškils daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė

Klaipėdos senamiesčio pakraštyje iškils daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė. Šiomis dienomis planuojama pasirašyti projektavimo paslaugų sutartį su konkursą laimėjusiais projektuotojais UAB „Eksploit“ bei SIA „Nams“. Projektuotojų užduotis – per 10 mėnesių parengti daugiaaukščio garažo techninį projektą. Numatoma, kad šis statinys iškils Bangų g. 3, greta Kultūros fabriko, kur šiuo metu yra automobilių stovėjimo aikštelė. Sutarties kaina – 25 tūkst. eurų.

„Dabar esančioje stovėjimo aikštelėje telpa 60–70 automobilių, o jos vietoje pastačius daugiaaukštį garažą, priklausomai nuo to, ar jis bus su požemine dalimi, galėtų būti įrengta 200–250 vietų, tad įgyvendinus šį projektą automobiliais senamiesčio aplankyti atvykusiems žmonėms kils kur kas mažiau problemų ieškant vietos savo transporto priemonei“, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Daugiaaukščiame garaže numatoma įdiegti elektroninę informacinę sistemą dėl laisvų stovėjimo vietų, 10 įkrovimo vietų elektromobiliams, sklypas ir pastatas būtų apšviestas, teritorija sutvarkyta bei pritaikyta žmonėms su negalia. Taip pat ketinama numatyti ir daugiafunkcę dviračių saugojimo ir stovėjimo aikštelę.

Projekto rengėjams iškelta užduotis išanalizuoti, ar daugiaaukštį garažą statyti su požemine dalimi ar be jos, bus analizuojama ir galimybė požeminę automobilių stovėjimo aikštelę įrengti po gretimu sklypu, čia bus suprojektuota ir antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Statybos darbus planuojama pradėti 2019 metais, o 2020 m. šalia Kultūros fabriko jau turėtų stovėti daugiaaukštis garažas. Tiksli daugiaaukščio garažo statybų kaina paaiškės parengus techninį projektą. Daugiaaukščio garažo statyba bus finansuojama iš savivaldybės biudžeto bei lėšų, gautų iš privačių investuotojų už jų sklypuose neįrengtas vietas automobiliams – pagal galiojančią tvarką kompensaciją investuotojai moka, kai jų sklypuose nėra galimybės įrengti pagal normatyvus reikalaujamo vietų skaičiaus.  

 

Nuotr.: http://www.kaunoaleja.lt/megos-statybos-eina-i-pabaiga-atidaryta-daugiaaukste-parkavimo-aikstele/