Klaipėdoje ir Vilniuje – vieningos atsiskaitymo sistemos

Klaipėdos ir Vilniaus miestų merai penktadienį uostamiestyje sutarė diegti vieningas atsiskaitymo sistemas už viešojo transporto paslaugas.

„Siekiame, kad  tarp Vilniaus ir Klaipėdos judėti  būtų  patogiau visiems – ir studentams, ir turistams, ir darbo reikalais važiuojantiems  žmonėms. Kiekvienos naujovės tikslas  – padaryti gyvenimą lengvesniu, paprastesniu”,  – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Tiek Vilnius, tiek ir Klaipėda šiuo metu vertina esamas eBilieto sistemas, svarsto jų plėtros ir vystymo galimybes, atsižvelgiant į naujausias pasaulines technologijas, didėjančias gyventojų keliavimo apimtis, sistemų lankstumo poreikius.

„Numatoma, kad sistemos bus suderintos taip, kad vilnietis į savo kortelę ar kitą laikmeną, galėtų įsikelti ir Klaipėdos ar kito miesto eBilietus bei atvirkščiai. Todėl jau dabar labai svarbu, kad vykdant eBilieto sistemos projektavimą Vilniuje, būtų derinami ir planuojami veiksmai su Klaipėdos miesto viešojo transporto ekspertais. Norime, kad sistema būtų atvira, kas leistų pasiekti lankstumo ir bendrumo su kitais Lietuvos miestais“, – sakė R. Šimašius.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas pažymėjo, kad kartu bus siekiama, jog vieninga atsiskaitymo sistema galiotų ne tik didžiųjų miestų viešajame transporte, bet ir, pavyzdžiui, įsigyjant bilietus traukiniui ar „Smiltynės perkėlos“ keltams.

„Klaipėda savo prigimtimi yra pasmerkta būti vienu iš pagrindinių šalies viešojo transporto sistemos centrų – tai vienintelis miestas Lietuvoje, kuris pasiekiamas ir vandeniu, ir oru, ir keliais, ir geležinkeliu. Todėl visų mieste veikiančių transporto sistemų integralumas uostamiesčiui yra labai svarbus bei žengiame pirmuosius rimtus žingsnius, kad viešuoju transportu būtų kuo patogiau keliauti ne tik mieste, regione, bet ir tarp didžiųjų šalies miestų“, – teigė V. Grubliauskas.

Planuojama, kad vieninga atsiskaitymo sistema už viešojo transporto paslaugas Klaipėdoje ir Vilniuje galėtų pradėti veikti per artimiausius kelerius metus.