Klaipėdoje atidarytas vienas moderniausių baseinų Baltijos šalyse

Klaipėdoje duris oficialiai atvėrė vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo centru. 10-ies plaukimo takelių, 50 m ilgio baseinas tarnaus tiek profesionalių sportininkų, tiek plaukimui bei vandens pramogoms neabejingų gyventojų poreikiams.

Be olimpinių matmenų baseino, naujajame objekte taip pat įrengta profesionalių narų rengimui pritaikyta nardymo šachta, specialus treniruoklis plaukikams ruošti,  SPA zona, o rudenį bus atidaryta ir sporto salė.

„Tai vienas svarbiausių pastarojo dešimtmečio Klaipėdos socialinės infrastruktūros objektų, patenkinsiantis didžiulį baseinų poreikį mieste. Tikiu, kad naujasis baseinas su sveikatingumo centru taps populiaria klaipėdiečių bei miesto svečių laisvalaikio praleidimo vieta. Be to, Klaipėda nuo šiol gali priimti ir aukščiausio lygio tarptautines varžybas, pasiūlyti patrauklias sąlygas sportininkų treniruotėms. Pirmasis sportinis „krikštas“ baseino laukia jau birželio 28-29 dienomis, kada čia vyks atviras Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas, kurį žiūrovai galės stebėti nemokamai“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Oficialioje atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktorius Edis Urbanavičius pabrėžė, jog Klaipėdos baseinas šiuo metu bus ne tik regiono, bet ir visos Lietuvos pagrindiniu baseinu, tai bus pagrindinė vieta šalyje, kur galės vykti aukščiausio lygio varžybos. Tuo metu Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis teigė, jog šio baseino atidarymas – istorinis įvykis Lietuvos plaukimui, nes tai primas toks objektas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Atidarymo ceremonijos metu jau spėta pagerinti ir Lietuvos plaukimo rekordą. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai, vaikinų iki 15 metų plaukimo komandos nariai savo amžiaus kategorijoje pagerino estafetės 4×50 m laisvu stiliumi rekordą, įveikę atkarpą per 1.38,70 min. (buvo 1.42,95 min.). Rekordą pagerino Daniil Pancerevas, Danielis Kvederis, Nojus Skirutis, Martin Tretjakas.

Baseiną klaipėdiečiai gali išbandyti jau šiandien, nuo 16 val. Lankytojams baseino valdytojai siūlo specialias atidarymo akcijas ir kviečia ne tik paplaukioti, bet ir įveikti vandens atrakcionų „iššūkių taką“ bei pasilepinti SPA malonumais. Rytoj, birželio 27-ąją, baseinas jau dirbs nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, 6-22 val. Toks darbo grafikas numatomas kasdien, kai baseine nevyks varžybos.

„Tikimės, kad naujasis Klaipėdos baseinas taps traukos centru ne tik dideles sportines ambicijas turintiems profesionalams, bet ir visiems klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Baseine palankiausias sąlygas kursime visiems – kad ir su tėveliais atėjęs keturmetis, ir senjoras, ir poilsiautojas, ir profesionalus plaukikas čia prasmingai praleistų laiką“, – sakė naująjį baseiną valdysiančios įmonės „Infrastruktūra LT“ direktorius Vitalijus Kuodis.

Klaipėdos meras priminė, kad senjorai bei neįgalieji turės galimybę baseiną išbandyti ir nemokamai. Savivaldybės lėšomis bus apmokėtos specialios programos. Senjorai nemokamai paplaukioti bus kviečiami rugpjūčio mėnesį, o nuo rugsėjo tiek senjorams, tiek neįgaliesiems bus organizuojami sveikatinimo užsiėmimai su treneriu. Norintys pasinaudoti šiomis galimybėmis liepos 2-25 d. kviečiami registruotis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure. Planuojama, kad per šiuos metus programa galės pasinaudoti 396 senjorai bei neįgalieji. Naujajame baseine taip pat galės treniruotis miesto sportininkai, nuo rudens čia vyks ir antrokų mokymo plaukti programa, kuri yra integruota į mokyklų kūno kultūros pamokas.

 

Plačiau apie Klaipėdos baseiną:

Naujasis Klaipėdos baseinas (50 m) su sveikatingumo centru yra vienas laukiamiausių uostamiesčio socialinės infrastruktūros objektų. Dubysos gatvėje, šalia „Švyturio“ arenos iškilęs trijų aukštų, 7400 kv. metrų ploto, daugiafunkcis centras yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA.

Centre integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus. Šiame baseine pirmą kartą Lietuvoje panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios leidžia baseiną padalinti į kelias dalis. Baseino zonas galima atskirti varstoma sienele, todėl atskirose zonose gali skirtis net vandens temperatūra. Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leidžia reguliuoti baseino gylį, jį galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams.

Čia įrengta ir vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji pritaikyta profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje gali treniruotis iki 15 narų. Taip pat įrengtas plaukikams ruošti skirtas treniruoklis – srautinė vonia su povandeninėmis kameromis plaukimo judesių tobulinimui.

Modernus Klaipėdos baseinas su sveikatingumo centru yra A+ energetinės klasės, čia įrengta ir 130 kW saulės elektrinė, kuri objektui gamina elektros energiją.

Baseinas bus valdomas pagal koncesijos sutartį. Savivaldybės skelbtą koncesijos konkursą laimėjo bendrovių „Vakarų infrastruktūra“ ir „Sporto infrastruktūra“ konsorciumas. Baseiną pagal koncesijos sutartį valdys bendrovė „Klaipėdos baseinas“.

Klaipėdos baseino su sveikatingumo centru statybos prasidėjo 2016 metų rugsėjo mėnesį. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė  – 16,6 mln. eurų. 11,6 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 4 mln. eurų. Rangos darbus atliko bendrovės „Axis Industries“ ir „Deglas“, dirbusios pagal jungtinės veiklos sutartį.

Techninį baseino projektą parengė Olandijos kompanija Slangen+Koenis International B. V. kartu su Lietuvos architektų biuru „Cloud architektai“. Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina – 509 tūkst. eurų.

www.klaipeda.lt