Klaipėdietės atstovaus savo šaliai Europoje

 

Uostamiesčio "Ąžuolyno" gimnazijos verslių moksleivių komanda neginčytina persvara laimėjo geriausių šalies mokomųjų bendrovių (MMB) konkursą. Mokyklos auklėtiniai sužibėjo ir kitame verslumo konkurse – Virtualių įmonių valdymo Europos čempionate.

Mokinių bendrovių konkursus Lietuvoje jau dešimtmetį rengia jaunimo verslo ir ekonominio švietimo organizacija "Lietuvos Junior Achievement". Šiemet verslių mokinių renginyje dalyvavo ir savo produkciją sostinėje pristatė apie 60 mokinių bendrovių. Profesionali komisija moksleivius klausinėjo verslo subtilybių, domėjosi jų įmonėmis, vyko prekyba.

Antra diena buvo skirta komandų prisistatymui auditorijoje, juos taip pat vertino komisija.

Po dviejų dienų intensyvaus darbo komisija paskelbė nominantus bei nugalėtojus. Šiemet gana akivaizdžia persvara konkursą laimėjo Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos komanda "SortBox", kuriai atstovavo Greta Pušinskytė ir Paulina Lazutkaitė.

Ši komanda atstovaus Lietuvai geriausios Europos MMB konkurse Londone ("JA-YE Europe Company of the Year Competition 2013"), kuris vyks liepos 17-19 dienomis.

"SortBox" komanda taip pat laimėjo "Geriausio stendo" bei "Socialiai atsakingo verslo" nominacijas ir specialiąją Ūkio ministerijos nominaciją.

"Ąžuolyno" gimnazija sužibėjo ir kitame verslo konkurse, kuris baigėsi praeitą savaitgalį – Virtualių įmonių valdymo Europos čempionate ("Virtual business challenge 2013"). Šio konkurso metu įmonės veikla modeliuojama kompiuteriu. Jame dalyvavo apie 500 komandų iš Europos šalių. "Ąžuolyno" gimnazijos moksleivės Aistė Žalaitė ir Ugnė Vaičiūtė pateko į finalą ir užėmė 6 vietą.

Tarptautinės "Junior Achievement" organizacijos rengiamuose verslumo mokymo projektuose iš viso dalyvauja apie 20 tūkstančių Lietuvos mokinių daugiau nei 100 šalies vietovių. Lietuvos mokykloms parengta dešimt skirtingų ekonomikos ir verslo mokymo programų, organizuojamos įvairios varžybos ir konkursai siekiant skatinti jaunimo verslumą.

 

"Vakarų ekspreso" inf. http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/klaipedietes-atstovaus-savo-saliai-europoje-984023/

""