Klaipėdiečiams – naujas Bendruomenės centras

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovai apžiūrėjo naujai įrengtą Bendruomenės centrą, kuris įsikūrė buvusios Klaipėdos Andrejaus Rubliovo pagrindinės mokyklos patalpose (Debreceno g. 48).

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį buvusios mokyklos patalpos buvo perduotos kultūros centrui „Žvejų rūmai“ ir š. m. vasarį jau buvo pradėti remonto darbai – įrengtas net 1 tūkst. kvadratinių metrų plotas.

Atlikus tris mėnesius trukusį remontą, iš savivaldybės biudžeto skirtų 100 tūkst. eurų buvo suremontuota buvusios mokyklos valgyklos salė ir pertvarkyta į daugiafunkcę erdvę renginiams, susitikimams, parodoms. Prie jos esanti virtuvė atnaujinta ir pritaikyta vėl naudoti. Buvusioje aktų salėje jau gali vykti didesni ir iškilmingesni renginiai, prie jos įrengtos repeticijų ir kitos patalpos, o trečiame aukšte įsikūrė administracija.

Patalpas, skirtas kūrybiniam klaipėdiečių užimtumo ir laisvalaikio praleidimui administruos ir veiklą koordinuos kultūros centras „Žvejų rūmai“. Bendruomenės centre laiką leis ne tik senjorai, bet ir kitos visuomenės grupės – norima, kad šis centras jungtų ir vienytų bendruomenę ir būtų ta erdve, kur bendroms veikloms gali susitikti panašių interesų žmonės.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas teigė, kad tokio centro atsiradimas yra labai savalaikis. „Šis naujas Bendruomenės centras – tarsi šviežio oro gurkšnis miesto kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Nuolat sulaukdavome aktyvių senjorų prašymų sukurti jų poreikiams tinkamą erdvę. Tačiau labai svarbu, kad šiame centre įsikurs ne tik senjorai, bet ir kitos visuomenės grupės bei galės vystyti tampresnį tarpusavio bendravimą“- sakė administracijos direktorius S. Budinas.

Planuojama, kad iš viso buvusios mokyklos patalpose veiks net septynios įstaigos – be Bendruomenės centro čia jau įsikūrė ar dar tik planuoja įsikurti ir Klaipėdos miesto „Viesulo“ sporto centras, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“, Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras, Klaipėdos Šv. kankinių Veros, Nadeždos ir Liubovės bei jų motinos Sofijos šventykla bei dvi nevyriausybinės organizacijos.

Dar dažais kvepiančiame Bendruomenės centre jau vyksta pirmieji susitikimai, planuojamos įvairios veiklos, kolektyvų repeticijų grafikai. Nuo ateinančio pirmadienio centras pradės veikti pilnu pajėgumu.