Klaipėdiečiai perima kiemų valymą iš savivaldybės

Klaipėdoje baigiamas pasirengimas perimant  daugiabučių namų kiemų valymo funkcijas iš savivaldybės administracijos – nuo š. m. lapkričio 1 d. tai daro patys klaipėdiečiai. Daugiabučius administruojančios įmonės tam jau pasirengė, susipažino su jų valdomiems namams priskirtomis teritorijomis, rūpinasi rangovų paieška. Sudėtingesnė situacija yra daugiabučių namų savininkų bendrijose. Kai kurios bendrijos savo teritorijas ir iki šiol tvarkydavo pačios ar samdydavo valytojus, tačiau didžioji dalis bendrijų pirmininkų dar nesikreipė į savivaldybę, neturi jų namams priskirtų teritorijų planų.

Pasak Savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, gyventojai domisi naująja tvarka, daugiabučių namų savininkų bendrijų (jų mieste yra 390) pirmininkai kreipiasi į savivaldybę, jiems išduodami jų valdomų teritorijų planai.

10 bendrovių, administruojančių daugiabučius, atstovai tikina esantys pasirengę naujai kiemų priežiūros tvarkai.

Pagal naują tvarką daugiabučių kiemų gyventojai taupydami savo lėšas gali patys tvarkyti savo kiemą, arba samdytis šiuos darbus atliksiančias bendroves, arba šią funkciją pavesti bendrijai ar namo administratoriui. Vadovaujantis Miesto tvarkymo ir  švaros taisyklėmis, visais gyventojų pasirinktais variantais bus privalu užtikrinti, kad daugiabučių namų teritorija būtų valoma ne mažiau kaip tris kartus per savaitę bei šienaujama ne mažiau kaip tris kartus per vasaros sezoną. Savivaldybės lėšomis daugiabučių kiemai buvo valomi du kartus per savaitę.

Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė ragina gyventojus nedelsti ir apsispręsti, kam patikėti jų kiemų valymą.  Anot politikės, anksčiau  uostamiesčio daugiabučių namų kiemų tvarkymui bei priežiūrai per metus skirtus apie 725 tūkst. eurų savivaldybė ir ateityje skirs gyventojų gerbūvio gerinimui. „Neabejotinai, šios savivaldybės investicijos jau artimiausiais metais leis pakeisti gyvenimo kokybę ne vieno uostamiesčio daugiabučio gyventojui,“- įsitikinusi mero pavaduotoja.

Praėjusią savaitę patvirtinta  speciali daugiabučių namų kiemų infrastruktūros tvarkymo programa bus įgyvendinama nuo 2016 metų.

Daugiabučiams namams priskirtų teritorijų tvarkymo kontrolę užtikrins savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.