Klaipėdai pranašaujamas džiazuojantis meras

Uostamiestis ir toliau išlieka nepajudinama liberalų citadele, o po praėjusių savivaldos rinkimų aiškėja, kad Klaipėdos meru gali būti išrinktas džiazo muzikantas ir Seimo narys Vytautas Grubliauskas. Jau dešimtus metus mero pareigas einantis Rimantas Taraškevičius prakalbo apie užtarnautą poilsį.

Politikos užkulisiuose jau braižoma ir nauja valdančioji dauguma, kurios ašimi taps 7 vietas Taryboje iškovoję Liberalų sąjūdžio atstovai, 5 mandatus gavę liberalcentristai ir 3 vietas turintys Rusų aljanso atstovai. Tad jie jau turi 15 vietų, norint sustiprinti pajėgas į koaliciją bus pakviesta dar viena partija, tikėtina, kad socialdemokratai, laimėję 3 mandatus.

Iš viso miesto Taryboje – 31 vieta.

Skirtingos nuotaikos

Būsimą Liberalų sąjūdžio, liberalcentristų ir Rusų aljanso bičiulystę naujojoje miesto Taryboje buvo galima nuspėti dar prieš rinkimus. Šios partijos viešai deklaravo, kad gavusios daugumą dirbs kartu.

Draugiški santykiai atsispindėjo ir rinkimų naktį: liberalai svečiavosi pas liberalcentristus, jų lyderiai neslėpė vienas kitam simpatijų, prie gėrimais nukrautų stalų zujo ir Rusų aljanso atstovai.

Branduolys – aiškus

Tuoj po rinkimų, pirmadienį, su meru R. Taraškevičiumi buvo susitikęs Liberalų sąjūdžio sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas. Anot jo, buvo kalbėta apie būsimą koaliciją bei siūlomą kandidatą į merus V. Grubliauską.

"Formuojamas trijų partijų branduolys, reikės dar vienos partijos atstovus pakviesti, kad būtų suformuota stabili dauguma Taryboje. Tad bus geriau keturios partijos, o ne šešios, kaip dabar. V. Grubliauskas yra kandidatas į mero postą, jis jo ir sieks. Kiek supratau, kategoriškai prieš tokį žingsnį nėra nusistatęs ir dabartinis meras R. Taraškevičius", – sakė E. Gentvilas.

R. Taraškevičius taip pat pritarė, jog Liberalų sąjūdžio atstovai turi teisę siūlyti kandidatą į merus.

<<>>