Klaipėda – turistinis ar pramoninis miestas?

Klaipėda nėra pramoninis miestas. Tokios išvados buvo prieita vasario 29 d. vakarą aktyvaus Klaipėdos miesto jaunimo surengtoje viešoje diskusijoje tema „Klaipėda – turistinis ar pramoninis miestas?“.

Nors prieš pat šį renginį Klaipėdos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba inicijavo pasitarimą, kurio metu taip pat virė karštos diskusijos siūlant, kaip Klaipėdą padaryti patrauklesnę turistams, į neperseniausiai atsidariusius „Kultūros namus: menas ir kava“ susirinko gausus interesantų būrys. Savo įžvalgomis Klaipėdos miestui aktualia tema dalinosi Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto direkcijos, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, miesto Tarybos ir savivaldybės administracijos atstovai. Į diskusiją aktyviai įsijungė studentai ir neabejingi Klaipėdai miestiečiai.

Diskusijos metu buvo pristatytas Uosto indėlis Klaipėdos miesto turizmo skatinime, minimos įsisenėjusios problemos tokios kaip viešųjų tualetų stoka, „Meridiano“ klausimas ar net gidų kompetencija tinkamai pristatyti Klaipėdos miestą. Paminėtos neišnaudotos turizmo skatinimo galimybės ir rengiami artimiausi planai Poilsio parke, Danės pakrantėse ir pan., turintys pagerinti turizmo situaciją mieste.

Klaipėdos miesto vicemeras V.Čepas kvietė ieškoti savitumo, kėlė idėją įsteigti Senamiesčio Respubliką Vilniuje veikiančios Užupio Respublikos pagrindu ir teigė, jog tik jaunimas šiandien pajėgus įnešti tas naujoves, kurios reikalingos kuriant Klaipėdos išskirtinumą, tačiau reikia leisti ir netrukdyti jaunimui reikštis. Ieškoti Klaipėdos miesto unikalumo, išskirtinumo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje taip pat kvietė Klaipėdos pramonininkų asociacijos vykdančioji vadovė J. Braukylienė. Jos manymu tik atradę tai, ko dar nėra, o ne lygiuodamiesi į kitus ir mėgdžiodami, galime Klaipėdos miestą paversti turistų traukos objektu.

Klaipėdos universiteto lektorius E.Vaškaitis pastebėjo, jog naujos idėjos neretai užgesinamos stokojant nacionalinės turizmo strategijos ir nepalankių įstatymų. Būtent įstatymų, teisės aktų lankstumo stoka trukdo naujovėms, kurios paprastai nėra reglamentuotos, nes yra naujos, ko pasekoje jų iniciatoriai susiduria su įvairiausiomis kliūtimis, o neretai ir baudomis. Tuo tarpu Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė pastebėjo jog sprendžiant turizmo problemas susiduriama su dviprasmiška situacija, kuomet miestiečiai pageidauja renginių, pramogų ir tuo pat metu ramybės, t.y. renginiai senamiestyje galimi tik iki tam tikros valandos.

Apibendrindamas diskusiją Klaipėdos miesto mero patarėjas S.Gentvilas konstatavo, jog tiek turizmo, tiek pramonės ekonomikos yra labai svarbios Klaipėdos miestui ir lygiavertės. Jo teigimu būtų kvaila atsisakyti bent vienos iš jų ir vystyti tik vieną sritį, nes šiandienos dinamiškame pasaulyje sunku numatyti visas galimas situacijas, lemsiančias vienos ar kitos srities ekonomiką, todėl abiejų ekonomikų diversifikavimas užtikrina miesto stabilumą.

Diskusiją organizavo Klaipėdos Jaunimo reikalų tarybos vicepirmininkas K. Bagdonas, Klaipėdos Jaunimo reikalų tarybos narys M. Denisenko, Klaipėdos universiteto absolventų klubo „KU Alumni“ prezidentas D. Rekis, Tarptautinės studentų organizacijos AIESEC alumni E. Ročys.

 

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/klaipeda-turistinis-ar-pramoninis-miestas-411609