Klaipėda turės naują išvažiavimą iš miesto

2020 metų pradžioje iš Statybininkų prospekto bus galima patekti tiesiai į kelią „Klaipėda – Šilutė“, o šiuo – į Jakų žiedą, jungiantį Klaipėdą su svarbiomis šalies magistralėmis. Statybininkų prospekto tęsinys drieksis per Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritoriją.

„Atidarius naują kelią, sumažės sunkiasvorio transporto srautai Baltijos prospekte ir Vilniaus plente, efektas jausis ir kitose miesto gatvėse, mat iš Klaipėdos bus galima išvažiuoti dar vienu keliu – per Laisvosios ekonominės zonos teritoriją. Statybininkų prospekto tęsinys neabejotinai pasitarnaus ir Laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioms įmonėms, čia galės judėti įmonių transportas, o jų darbuotojai turės alternatyvą į darbą keliauti be automobilio, nes greta projektuojami pėsčiųjų ir dviračių takai“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Šiuo metu vyksta Statybininkų prospekto tęsinio projektavimo darbai, savivaldybėje jau pristatytos kelių saugumo audito išvados. Anot savivaldybės specialistų ir projektuotojų, techninį projektą realu parengti iki vasaros vidurio. Priklausomai nuo to, kiek užtruks viešieji pirkimai, kelias gali būti pradėtas tiesti šių metų pabaigoje arba 2018 metų pradžioje.

Statybininkų prospekto įrengimo darbus numatoma finansuoti iš savivaldybės biudžeto, planuojama, kad prie projekto įgyvendinimo prisidės ir Lietuvos automobilių kelių direkcija bei Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.

 

© Egidijaus Jankausko nuotr./www.ve.lt