Klaipėda paskelbta „Dviračių miestu 2015“

Klaipėda pripažinta labiausiai dviračių transportą 2015 metais propagavusiu miestu ir paskelbta „Dviračių miestu 2015“. Tokį sprendimą priėmė šiandien posėdžiavusi Susisiekimo ministerijos Dviračių transporto komisija.

Komisija, įvertinusi visas savivaldybių pateiktas paraiškas, nusprendė, kad Klaipėdos miestas praėjusiais metais labiausiai propagavo dviračių transportą. Didžiausią įtaką tokiam sprendimui turėjo tai, kad būtent Klaipėdoje 2015 metais daugiausia nutiesta naujų dviračių takų, daugiausia jau esamų takų rekonstruota, buvo organizuota plačiausia dviračių transporto populiarinimo kampanija (įvairūs renginiai bei akcijos). Svarbiu kriterijumi tapo ir tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybė ir ateityje planuoja gerinti dviračių transporto infrastruktūrą bei toliau aktyviai propaguoti šį keliavimo būdą. Tai patvirtinta jau parengtais teritorijų bendraisiais planais.

Mero pavaduotojo Artūro Šulco teigimu Klaipėdai toks įvertinimas labai svarbus, tačiau nestebinantis. „Mums labai džiugu, kad jau antrą kartą Klaipėda tituluota Dviračių miestu. Tai manau yra visiškai dėsninga – nors patys dažniau pastebime trūkumus, palyginti su kitais miestais mes pirmaujame ir būsime, matyt, dar negreit pavyti. Pripažinkime ir pasidžiaukime – klaipėdiečiai gali naudotis geriausiai išvystyta dviračių infrastruktūra Lietuvoje.“,- sakė A. Šulcas.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, šis apdovanojimas parodo, kad einama teisinga linkme ir kad 2016-uosius Klaipėdoje paskelbus Darnaus judumo metais, šioje srityje dirbama dar aktyviau, o ir jiems pasibaigus bus siekiama, kad Klaipėda taptų kuo draugiškesnė judėjimui dviračiais.

2015 metais Klaipėdoje nutiesta beveik 10 km naujų dviračių takų – 7,22 km ilgio dviračių takas nuo Biržos tilto iki Klaipėdos g. tilto Danės upės slėnyje ir 2,3 km takų kitose miesto vietose. Savivaldybės lėšomis pastatyti ir įrengti 5 dviračių garažai, 46 dviračių stovai. Iš viso šiuo metu mieste yra ~300 stovų. 2016 metais mieste pradės veikti dvi dviračių mainų sistemos.

Bendras dviračių takų ilgis Klaipėdos mieste šiandien sudaro 106,864 km. Dviračių takų santykinis ilgis, tenkantis vienam gyventojui 2014 metais buvo 0,676 m, 2015 metais – 0,693 m.

Klaipėdos miestas Dviračių miesto nominacija jau buvo įvertintas 2013 metais.
Konkursą suteikiant vienam iš miestų nominaciją „Dviračių miestas 2015“ organizuoja Susisiekimo ministerija, skatindama darnią miestų plėtrą ir rūpindamasi visuomenės sveikata. „Dviračių miestu“ nominuotas labiausiai dviračių transportą 2015 m. propagavęs miestas, kuris ne tik plėtoja dviračių transporto infrastruktūrą, bet ir skatina gyventojus naudotis dviračiu susisiekimo tikslams.