Klaipėda kovos dėl 2021 metų Europos jaunimo sostinės vardo

Klaipėda sieks tapti 2021 metų Europos jaunimo sostine. Savivaldybės taryba šiam žingsniui pritarė.

„Klaipėdos jaunimas jau įrodė, kad turi pakankamai ryžto, užsispyrimo, entuziazmo bei išmonės, kad galėtų rimtai kovoti dėl jaunimo sostinės titulo. Kuo aktyvesnis jaunimas – tuo gyvybingesnis miestas, tad Europos jaunimo sostinės vardo laimėjimas būtų pergalė kiekvienam klaipėdiečiui”, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Europos jaunimo sostinės titulas įpareigoja miestus koncentruotis į jaunimo problemas ir jų sprendimo alternatyvas, visus metus rengti, inicijuoti, organizuoti jaunimo dalyvavimą skatinančius projektus, veiklas, įgyvendinti kultūrines, socialines iniciatyvas, skirti dėmesį jaunimui ir jaunimo reikalams. Taip pat jaunimo sostinės vardas atveria didesnes galimybes gauti ES programų finansavimą, didina miesto žinomumą, jaunimo ir turistų srautus.

Šiemet Europos jaunimo sostinė yra Portugalijos miestas Kaškaišas, kitąmet šį titulą perims Novi Sado miestas Serbijoje, o 2020-aisiais jaunimo sostinė persikels į Prancūziją, Amjeną.

Klaipėda taip pat teikė paraišką 2020 metų Europos jaunimo sostinės vardui gauti ir iš 8 miestų kandidatų pateko į finalinį etapą, kur toliau varžėsi penki miestai. Nors titulo Klaipėda nelaimėjo, tačiau puikiai pasirodė prieš tarptautinę ekspertų komisiją. Anot Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Aistės Andruškevičiūtės, po apdovanojimų paaiškėjo, kad Klaipėdos miesto paraiška buvo tarp lyderių. Be to, dažniausiai pirmą kartą paraiškas teikiantiems miestams Europos jaunimo sostinės titulo iš karto gauti nepavyksta.

 

www.klaipeda.lt