Klaipėda intensyviai ruošiasi vasarai

Šiandien Klaipėdos savivaldybės administracijoje surengtas pasitarimas dėl pasiruošimo vasaros sezonui pajūryje. 

Pasitarimą inicijavo mero pavaduotojas Artūras Šulcas. Pasitarime dalyvavo administracijos Miesto ūkio departamento, Viešosios tvarkos, Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos, aplinkosaugos skyrių specialistai, VŠį Klaipėdos keleivinis transportas vadovas G.Neniškis ir KRATC atstovas Š.J.Tamulis, Skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas V.Urbonas. 

Kaip ir kiekvienais metais, oficialiai vasaros sezono pradžią ketinama skelbti birželio  1 d. Mero pavaduotojas A.Šulcas akcentavo, jog tiek gelbėtojai, tiek kitos tarnybos, tvarkančios paplūdimius, turėtų žiūrėti ne tik į kalendorių, bet atsižvelgti ir į orų prognozes. Tai yra, esant geram orui būti pasirengusios pradėti dirbti nelaukiant oficialios sezono pradžios.

Šiandien Smiltynės, Melnragės ir Girulių paplūdimiuose vyksta parengiamieji darbai- remontuojami mediniai takai, tvarkomi laiptai, statomi ir dažomi suoliukai bei šiukšliadėžės.  Persirengimo kabinas planuojama pastatyti gegužės pabaigoje. 

Paplūdimių prieigose bus atnaujinti ir pastatyti nauji informaciniai stendai, ženklai, numatantys rūkymo vietas bei ženklai, draudžiantys rūkyti, bus tvarkomi tualetai. Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė atkreipė pasitarimo dalyvių dėmesį, kad rengiantis vasarai, didelį rūpestį kelia viešieji tualetai. Daug jų per žiemą suniokota, keli griūvantys tualetai turėtų būti užkalti, kad žmonės į juos nebeitų, nes tualetų būklė kelia grėsmę žmonių gyvybei.  

Gelbėtojai, pasak V.Urbono, dirbti pasirengę, galėtų pradėti budėti paplūdimiuose kai tik bus reikalinga. 

Viena labiausiai gąsdinančių problemų paplūdimiuose- be suaugusiųjų priežiūros poilsiaujantys vaikai ir girtaujantys asmenys.

A.Šulcas pažadėjo inicijuoti pasitarimą su viešosios policijos pareigūnais, tikintis gauti ne tik vertingų patarimų, bet ir realių pasiūlymų, kaip juos įgyvendinti.