Kitąmet Klaipėdoje – dvi regatos

2015-aisiais klaipėdiečių akis džiugins net dvi laivų regatos – jų viešnagės uostamiestyje sutaps su Klaipėdos pilies džiazo festivaliu bei Jūros švente.
Kitų metų birželį, vykstant tradiciniam Džiazo festivaliui, Klaipėdą aplankys "Baltic Tall Ships Regatta" burlaiviai.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis informavo, jog buvo gautas pasiūlymas 2015-aisiais Klaipėdoje priimti dar vieną regatą – "Baltic Sail". Ji sutaptų su 56-ąja Jūros švente, vyksiančia liepos 24-26 dienomis.
"Ši tarptautinė regata dar labiau paįvairins vasaros renginių programą, ypač Jūros šventę, ir visiems bus tik geriau", – neabejojo N. Lendraitis.
Pasak jo, regatos "Baltic Sail" organizavimui prireiks apie 550 tūkst. litų, tačiau iš Savivaldybės biudžeto prašoma 200 tūkst. litų, o likusius ketinama surinkti iš rėmėjų.
Tiesa, N. Lendraitis pažymėjo, kad reikalingus 200 tūkst. litų planuojama paimti iš regatai "Baltic Tall Ships Regatta" skirtų lėšų. Už šią sumą rengiamasi priimti iki 30 mažesniųjų burlaivių.
Kiek laivų iš viso dalyvaus "Baltic Sail" regatoje, kol kas tiksliai nežinoma.
"Reikia atlikti laivų "verbavimo" darbą", – aiškino N. Lendraitis.
Jis teigė besitikintis, kad jei siūlymui pritars miesto Taryba, pirmaisiais ateinančių metų mėnesiais bus pradėti parengiamieji darbai.
"Baltic Sail" regatoje dalyvauja 7 uostai: Klaipėda, Gdanskas (Lenkija), Karlskrona (Švedija), Nystedas (Danija), Rostokas ir Zasnicas (Vokietija) bei Ryga (Latvija).

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/kitamet-klaipedoje—dvi-regatos-1284053/
VE redakcijos archyvo nuotr.