Ketverius metus dirbę kartu buvę skyriaus nariai nepritarė savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitai

Klaipėdos liberalai apgailestauja, jog Klaipėdos miesto taryba, susilaikius Vytauto Grubliausko komitetui ir jiems prijaučiantiems, nepritarė Klaipėdos miesto administracijos direktoriaus Sauliaus Budino ataskaitai. Atrodo, jog rinkimai Klaipėdoje pasibaigė ir politinės aistros turėtų nurimti, tačiau pyktis, kuris politikoje nėra geras palydovas, daro savo. Lyg ir nugalėtojai galėtų būti kilniaširdžiai ir pamiršti tikras ar tariamas skriaudas, bet, kaip parodė balsavimas taip nėra.

Kad ir ką besakytų politikai iš komitetų jie balsavo kaip opozicinė jėga, nors visus ketverius metus su jų pritarimu Taryboje buvo nustatoma administracijos darbo kryptis ir priimami konkretūs spendimai. Meras ir vicemerai per tuos ketverius metus blogai kontroliavo administracijos darbą? Vadinasi neatliko vykdomosios valdžios kontrolės funkcijų numatytų Savivaldos įstatyme….

Nepritarimas Administracijos direktoriaus ataskaitai reiškia ir nepritarimą ir visai Klaipėdos administracijos veiklai, nes pagal įstatymus „Savivaldybės administracijos direktorius atsiskaito už savo ir Savivaldybės administracijos veiklą“. Kaip ir meras, kuris „yra atskaitingas Tarybai ir bendruomenei už savo ir Savivaldybės veiklą“.

O ir būta dėl ko nepritarti? Klaipėda pagal ekonominius ir socialinius rodiklius lenkia ir sostinę Vilnių. Be to, vyksta „Klaipėdoje – akivaizdūs pokyčiai:
“pastaraisiais metais net 8 Klaipėdos viešosios erdvės jau pakeitė savo veidą. Rekonstruotos Debreceno, Pempininkų, Žardininkų aikštė <…> Jūrininkų per., dalis Šilutės pl. Ir Taikos per., Minijos ir Baltijos sankryža, Tilžės g., Tauralaukio gatvės <…> per kelerius pastaruosius metus daugiau nei 230 Klaipėdos daugiabučių kiemų buvo įrengtas naujas apšvietimas <…> Klaipėdoje jau įrengta ir beveik 300 naujų vietų daugiabučių namų automobiliams <…> savo veidą keičia ir Klaipėdos senamiestis. Atstatytos Klaipėdos piliavietės rytinė ir šiaurinė kurtinos, rekonstruotas Klaipėdos dramos teatras, pradėti Jono kalnelio sutvarkymo darbai, rekonstruojami fachtverkiniai pastatai…“ O dar ir „šalies mastu pripažinta, kad Klaipėda yra miestas Nr.1 Lietuvoje pagal gyvenimo kokybę“ (citata iš Klaipėdos mero komandos rinkiminės agitacijos lapelio „Už Klaipėdą!“).

Tokiu balsavimu tarybos nariai išreiškė nuomonę, jog S. Budino vadovaujama Klaipėdos miesto savivaldybės administracija prie šių „akivaizdžių pokyčių“ niekaip neprisidėjo…

confused