Kandidato vasara: ar daug laiko lieka poilsiui?

Alina Velykienė, Pajūrio rinkimų apygardos kandidatė:

"Paskutinės nakties sindromas" vyrauja visose Lietuvos gyvenimo srityse. Tiesą sakant, politinės komunikacijos srityje ypatingai. Ne tik studentai egzaminams ruošiasi paskutinę naktį, bet ir politikai rinkimams pradeda ruoštis paskutinį mėnesį. Taip neturėtų būti. Politika – tai santykis tarp žmonių. Politinė komunikacija turėtų tą santykį palaikyti ištisą kadenciją, todėl elementaru – politinė komunikacija neturėtų nutrūkti po rinkimų. Kadangi rinkimai spalio mėnesį, aktyvi rinkimų kampanija turėtų prasidėti ne vasarą, o tik įžengus į 2012 metus.

Visą savo darbo laikotarpį būtina rinkti duomenų bazę, kaupti savo nuveiktų darbų sąrašą su tam tikromis pastabomis ir pan. Kai kalbame apie nuolatinį bendravimą, kyla mintis – tai brangiai kainuos, trūks pajėgumų, tačiau šiandieną mes turime tiek daug interaktyvių, internetinių priemonių vesti savo dienoraščius, veidaknyges ir panašiai. Nespėjate patys? Pasitelkite jaunimą, jis su didžiausiu entuziazmu Jums padės.

Grįžtant prie vasaros. Vasarą pradėti rinkiminę kampaniją išties sunku – visi atostogauja. Tačiau Jūs galite rinkiminę žinutę perteikti vasarotojams tiesiai į akis. Palangoje jau kabo mano rinkiminiai plakatai, nors rinkiminė konkurencija dar nekvepia, „eteris tuščias“, kodėl jo neišnaudojus? Tai puiki proga Jums būti pirmiesiems, juk dažnai sakoma, kad didelį pasirinkimą lemia emocija ir pirmas įspūdis.

Klaipėdoje „Jūros šventės“ metu pristatome lėlių spektaklį vaikams ir tėveliams. Premjera vyks Liberalų sąjūdžio būstinėje, o po jo mes pasišnekučiuosime, išdalinsime kalendoriukus, kitą medžiagą, sieksime kiek įmanoma užmegzti kontaktų, kuriais siųsime naujienlaiškį, priminsime apie mūsų kartu gerai praleistą laiką. Todėl siūlau politinei komunikacijai paieškoti žaismingesnių priemonių, atrakcijų ir pan., nes pritraukti žmonių dėmesį per atostogas yra daug vertingiau negu darbingąjį laikotarpį kai žmogus pilnas rūpesčių. Jeigu jis pastebės Jus per atostogas, patikėkit, jis prisimins jus ir vėliau. Būkime pirmieji jau dabar, o prieš rinkimus tik priminkime, kad mes pirmieji.

Kęstutis Slavinskas, Biržų-Kupiškio rinkimų apygardos kandidatas:
Savaitgalį Biržų rajono Užušilių kaimo šventėje sutinku vieną iš politinių oponentų. Jis sako: „Tai, brolau, vasarėlės šiais metais kaip ir neturėsime“. Aš kaip tikras kaimo vaikas jam porinu, jog geri orai yra Aukščiausiojo, o ne žmonių valia.

Tik vėliau supratau, kad „žmogaus svarbą“ deklaruojančios partijos atstovas kalbėjo ne apie orą ar dorą. Jis kalbėjo apie tai, jog rinkimų kampanijos išvakarėse teks dažniau aplankyti viešuosius renginus.

Ši keista, kairiuoju prisistatinėjančio kandidato, pozicija privertė trumpam susimąstyti.

Pavasarį sukako aštuoniolika metų, kaip esu renkamas į Biržų rajono savivaldybės tarybą. Ta proga rajono internetinėje žiniasklaidoje buvo nagrinėjama, kodėl rinkėjai balsuoja už vieną ar kitą politiką. Dauguma žmonių pasisakė, jog atstovu į rajono tarybą ar Seimą rinktų tik tokį asmenį, kuris pirmiausia domisi jų gyvenvietės problemomis. Žmonės pabrėžė, jog ypač juos erzina politikai, kuriems žmonių bėdos ir godos parumpa tik prieš pat rinkimus. Neatsitiktinai keliolika metų kiekvieną vasarą ir žiemą keliauju bei susitikinėju su žmonėmis. Esu daręs ir dalykinių susitikimų, deja, juos lanko tik rimčiau politika besidomintys lankytojai.

Geriausia proga susitikti su žmonėmis yra kaimo bažnyčioje vykstančiuose Šv. Atlaiduose ar kaimo kraštiečių susitikimuose, net garbaus senolio jubiliejuje. Todėl savaitgaliais paprastai turiu po kelis susitikimus, kuriuose dalyvauja per pusę tūkstančio žmonių. Kalbame tiek politiniais, tiek bendruomenei aktualiais klausimais.

Kiekvieną savaitę penkių tūkstančių egzempliorių tiražą skaičiuojančio rajono laikraštyje išspausdinama mano nuomonė (su nuotrauka) rajonui ir šaliai aktualiais klausimais, kartu išryškinamos Liberalų sąjūdžio ministrų bei Seimo narių pozicijos.