Kaip pasiimti 60 000 Eur iš klaipėdiečių?

Patarlė sako: „Įsileisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips“.

Ilgai miestas laukė, kol Klaipėdoje bus pastatyta šiuolaikiška ir patogi infrastruktūra futbolo bendruomenei, kur bus galima Klaipėdos vaikams patogiai mokytis žaisti futbolą, treniruotis, varžytis. Ir tai tapo realybe – puiki Futbolo mokykla P. Komunos gatvėje nuo 2021 m. rugsėjo. Miestas išlaiko infrastruktūrą, samdo pakankamai trenerių, noriai renkasi vaikai.

Taip jau nutiko, kad Futbolo mokyklai atrinktas ir dalininkas, kuris nieko nenuveikė, kad tokia infrastruktūra atsirastų, bet kaip ja naudotis idėjų turi.

Štai atsirado iniciatyva, kad Klaipėdos mieste futbolo žaidimo išmokys garsioji FC „Barcelona“ vėliava. Kiek straipsnių, kiek nuotraukų padaryta, kad tuo įtikintų ir štai pagaliau pasirodo „džiugios“ žinios, kad „Barca-academy-camps“ vyks Klaipėdoje. NET 5 dienas TIK už 690-830 Eur vaikas galės žaisti futbolą ir tai darys kitaip nei vakar su savo treneriu, o su vyruku, vilkinčiu FC „Barcelona“ marškinėlius. WOW!

Na, nepigu kaip už 5 dienas. Tačiau ir to nepakanka. Štai Klaipėdos miesto tarybos narius pasiekė stovyklos organizatorių laiškas, kad tokia stovykla tai DOVANA ir reikia iš miesto biudžeto 60 000 Eur.

Vyks dvi stovyklos po 5 d. reiškia miestiečiams reikia susimesti po 600 Eur dienai. Kažkodėl stovyklos organizatoriai nusprendė (o gal kas ir leidimą davė), kad stovykla tas dienas vyks naujoje, miesto pastatytoje, Futbolo mokykloje ir labai tikėtina, kad už jos nuomą niekas nemokės (bent jau tokios info nėra).

Dar įdomiau skamba, kad šioje stovykloje dalyvaus Latvijos, Estijos vaikučiai, o mestis reikia klaipėdiečiams.

Toliau prasideda stebuklai. Toks stovyklos organizatorių prašymas atsiranda dienos pradžioje, o po pietų Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas (praktiškai sporto) daugumos balsais sako – imkite tuos 60 000 Eur, juk klaipėdiečių vaikai ir taip vasaros stovyklose „paskendę”, o sporto iniciatyvoms (klaipėdiečių visuomenininkams) jau pinigų nebereikia.

Esu Klaipėdos miesto tarybos narys, davęs priesaiką, kad ginsiu viešą interesą ir šioje situacijoje matau, jog privalau tai daryti, nes negalima tyčiotis iš Klaipėdos sporto bendruomenės, kuri savo projektams gauna 1000 ar 2000 Eur, skiria savo lėšas, dalyvauja konkursuose. Negalima tyčiotis iš Klaipėdos Futbolo mokyklos trenerių, kuriems pasakoma, kad jūsų darbas yra niekinis, o vyrukas su FC „Barcelona“ marškinėliais per penkias dienas stebuklus daro. Tikiu, kad už 60 000 Eur, Klaipėdos futbolo mokyklos treneriai visą liepą klaipėdiečiams vaikams stovyklą surengtų.

O politikams, kurie siūlo lengva ranka atiduoti 60 000 Eur, siūlau nueiti į Klaipėdos imtynių salę (kurioje pelėsis ir antisanitarinės sąlygos) ir pasakyti: „Kol kas FC „Barcelona”, vėliau gal ir jums bus”.

Daugiau skaityti:

https://www.atviraklaipeda.lt/2022/06/10/kaip-pasiimti-60-000-eur-is-klaipedieciu/