Juda judumo projektai

Klaipėdos valdžia žada, kad pėsčiuosius džiugins vis daugiau suremontuotų šaligatvių, o dviratininkai be didelių vargų naujais ar suremontuotais dviračių takais esą galės išmaišyti visą miestą.

Vicemeras Artūras Šulcas vakar tikino, kad 90 proc. numatytų Darnaus judumo plano priemonių vykdomos laiku ir tvarkingai.

„Netrukus prasidės šaligatvių ir pėsčiųjų zonų remonto darbai. Smiltelės, Naujakiemio gatvėmis, Statybininkų, Baltijos prospektais jau šių metų rudenį bus galima be kliūčių važiuoti dviračiais”, – sakė A. Šulcas.

Taip pat bus tvarkomos jungtys nuo pietinės miesto dalies iki Antrosios Smiltynės perkėlos bei Minijos gatvės šaligatviai, kuriais keliaujant ne tik dviratininkai gali sulaužyti savo transporto priemonę, bet, kaip juokavo vicemeras, net ir velniai koją nusilaužtų.

Po ilgų paieškų ir diskusijų, regis, šviesa tunelio gale pasirodė sprendžiant dviratininkų pakilimo į Klaipėdos gatvę klausimą. Šiuo metu dviračių takas pasibaigia ties tiltu į Tauralaukį, o pakilti į Klaipėdos gatvę reikia stačiais laiptais. Nuspręsta iki rudens ten įrengti papildomą pandusą, kuriuo būtų galima dviračius užsivežti.

A. Šulcas taip pat patvirtino, kad jau liepą Tiltų gatvės grindiniu besidriekiančius dviračių takus pagaliau „užklos” patogi danga. Planuojama, jog dviračių takai šioje zonoje atramomis bus atskirti nuo automobilių.

Vicemeras atskleidė, jog jau projektuojamos dvi naujos dviračių takų jungtys: nuo Jono kalnelio iki Paryžiaus Komunos gatvės ir nuo Tauralaukio iki ties miesto riba esančio Purmalių piliakalnio. Gali būti, jog jau kitais metais prasidės šių takų tiesimo darbai. Taip pat, anot A. Šulco, prasidėta garsiai mąstyti dėl dviračių tako nuo Juodkrantės iki Smiltynės rekonstrukcijos.

Daug diskusijų kol kas kelia laikinojo tiltelio statybos per Danės upę, šalia „Teo” pastato.

„Reikės darsyk apsvarstyti ir priimti sprendimą, ar racionalu investuoti į laikinąjį tiltelį, ar geriau palaukti Bastionų tilto statybų”, – sakė vicemeras.

 

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/juda-judumo-projektai-1470398/

Nuotr.© Eimanto Chachlovo nuotr./www.ve.lt