Inga Grubliauskienė pakvietė pirmąsias Lietuvos ponias atidaryti „Miestų alėją”

Šeštadienį Klaipėdos Danės skvere pirmosios šalies ponios atidarė "Miestų alėją". Tokia idėja kilo uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko žmonai Ingai.

Į regatą atvykusioms šalies miestų bei miestelių pirmosioms ponioms buvo pristatyti ir simboliškai padovanoti jų atstovaujamų miestų suoleliai. Kiekvieno miesto suolelis buvo papuoštas specialia lentele, kurioje keliais sakiniais pristatytas kiekvienas miestas.

"Šios idėjos mintis yra tokia, kad kiekvienas svečias rastų Klaipėdoje savo miesto suolelį. Tie suoleliai taps tarsi mažais švyturėliais kiekvienam tautiečiui Klaipėdoje ieškančiam "savo uosto", – sakė I. Grubliauskienė.

Ir iš tiesų, kol vyko simbolinė „Miestų alėjo“ atidarymo ceremonija, praeiviai jau žvalgėsi kur yra jų gimtojo miesto suolelis. Neradę savojo miesto pavadinimo daugelis nusiminė.

„Ši idėja – suvienyti merų žmonas labai originali ir sveikintina. Juk iš tiesų mūsų vyrai dažnai labai užsiėmę, o žmonos taip ir lieka nuošaly, o juk kartu mes galime ne vieną gražų darbą padaryti“, – džiaugėsi Klaipėdos rajono mero žmona Laima Karbauskienė.

Jai antrino ir kitos į šventę atvykusios viešnios, o Joniškio rajono mero žmona Reda čepulienė pasidžiaugė, kad jau turėjo progą sutikti Klaipėdoje joniškiečius ir jiems parodė šio miesto suolelį.

Iš viso "Miestų alėjoje" išskirtinėmis lentelėmis papuošta per 30 suolelių – tiek, kiek Lietuvos pirmųjų ponių atsiliepė į I. Grubliauskienės idėją. Tačiau pačioje ceremonijoje dalyvavo tik trečdalis suolelių savininkių.

"Šiek tiek nedėkingas laikas – daugelis atostogauja. Tačiau šią mintį susieiti į vieną vietą visos pirmosios Lietuvos ponios sutiko itin entuziastingai. Juk jos, tarsi savo miestų ambasadorės", – sakė Klaipėdos Pilies džiazo festivalių rengėja Inga Grubliauskienė.

Po to, V.Grubliauskas pirmąsias Lietuvos damas pakvietė į šventinį priėmimą, vykusį Kruizinių laivų terminale stovinčiame tristiebiame mokomajame burlaivyje „Mir“.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/pirmosios-lietuvos-ponios-atidare-miestu-aleja-619603/