Iki naujojo darželio važiuosime atnaujintu keliu

Šią vasarą prasidės privažiuojamojo kelio nuo Naikupės g. iki įvažos į Taikos pr. 68 teritoriją rekonstrukcija. Šis kelias driekiasi pro lopšelį-darželį „Puriena“, kur šiuo metu intensyviai vyksta naujo priestato statybos, Klaipėdos teritorinę darbo biržą bei „Gilijos“ pradinę mokyklą ir vaikų globos namus „Rytas“. Šiuo metu kelias ties mokyklos ir globos namų teritorija pasibaigia, tad kartu su rekonstrukcijos darbais bus tiesiamas ir tęsinys, kuris užtikrins jungtį su Baltijos ir Taikos prospektais. Tiesiant kelią bus įrengti ir pėsčiųjų bei dviračių takai, sutvarkyti lietaus nuotekų tinklai, greta kelio bus įrengtos trys aikštelės, kuriose, atvykus į greta įsikūrusias įstaigas, bus galima laikinai palikti automobilius. Visa infrastruktūra bus pritaikyta žmonėms su negalia.

Darbus atliks konkursą laimėjusi UAB „VVARFF“. Šiandien bendrovės generalinis direktorius Vilmantas Bučius ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė projektavimo ir rangos darbų sutartį, kurios vertė 363 tūkst. eurų. Projektą planuojama parengti per tris mėnesius, o rangos darbams numatyti 5 mėnesiai, tačiau tikimasi, kad projektą įgyvendinti pavyks greičiau.

„Įgyvendiname svarbų projektą – statome naują priestatą prie darželio „Puriena“, tad norime, kad ir aplink esanti teritorija keistųsi. Pastačius priestatą, darželį galės lankyti iki 400 vaikų, tad būtina užtikrinti sąlygas tėvams juos ryte atvežti, o vakare pasiimti. Be to, atnaujintu keliu bus galima pasiekti ne tik darželį, bet ir kitus miestiečiams svarbius objektus. Jungtis su Baltijos ir Taikos prospektais piko valandomis padės išvengti grūsčių, nes automobilių srautas pasiskirstys, o iki šiol visi buvo priversti naudotis vienu išvažiavimu į Naikupės gatvę. Rangovų prašome darbus atlikti kaip įmanoma greičiau, kad rudenį atidarius darželį jau būtų galima naudotis keliu“, – sako S. Budinas.

Įgyvendinant šį projektą bus nutiestas ir privažiuojamąjį kelią bei Nidos gatvę sujungsiantis dviračių ir pėsčiųjų takas. Šiuo metu čia yra senas, ištrupėjęs takas, vietomis jokios dangos apskritai nėra. Šalia tako projektuojama poilsio stotelė dviratininkams, kur bus galima ne tik pailsėti, bet ir pasinaudojus čia įrengtu oro kompresoriumi prisipūsti padangas, šioje zonoje veiks ir Wi-Fi ryšys, elektros energiją įrangai gamins saulės baterijos.