Iki Jūros šventės liko 30 dienų

Liko mėnuo iki didžiausios vasaros šventės Klaipėdoje – Jūros šventė šiemet vyks liepos 29-31 dienomis. Šventės organizatoriai tradiciškai kvies pasilinksminti įvairiausiuose renginiuose, kurių numatoma arti 100.

Šventės rūbas ir meninės idėjos šiemet užkoduotos šūkiu "Atrask savo lobį“. Tad Klaipėdos senamiestis bus išdekoruotas it senovinis žemėlapis, o renginių vietos paverstos salomis ir rifais.

"Kol kas mūsų šventiniame žemėlapyje pažymėtos 6 salos ir keletas mažesnių rifų. Tačiau jų dar gali atsirasti ir daugiau. Į šventės salyną bus galima patekti pro šventės vartus, kuriuos saugos lobių sergėtojai. O kurioje saloje atvykę svečiai atras savo lobį – mėgiamą atlikėją, patiekalą, meno kūrinį, draugą – kiekvieno laimės ir pasirinkimo reikalas“, – sakė Rimantas Pelakauskas, "Jūros šventės 2011" režisierius.

Per tris šventės dienas koncertų ir gatvės scenose bus galima pasiklausyti įvairiausių žanrų muzikos, išvysti cirko ir teatrų artistus, apsilankyti tautodailės mugėje, paskanauti žuvienės ir čia pat išrūkytos žuvies.

Pasak šventės vadovo Remigijaus Mockaus, prieš kiekvieną šventę jis sulaukia klausimo: ar žvaigždžių bus?

"Šiemet sukviestos gimtosios padangės žvaigždės: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Marijonas Mikutavičius, Vilhelmas Čepinskis ir daugybė geriausių mūsų šalies atlikėjų. Kiekvieną vakarą bus galimybė pasirinkti pramogas pagal savo skonį. Visi koncertai bus nemokami“, – pasakojo Remigijus Mockus.

Šventė išlaikys ir visas oficialiąsias tradicijas – iškilių asmenybių, žuvusių jūrininkų ir laivų pagerbimo ceremonijas, į kurias nuo pat pirmosios Jūros šventės atvyksta aukščiausi šalies vadovai.

"Lietuva – jūrinė valstybė, o Klaipėda – uosto ritmais plakanti jos širdis. Ir šiandien tai niekam nebekelia jokių abejonių, kaip kad ir tiesa, kad Jūros šventė jau daugelį metų yra geriausiai Klaipėdos jūriškumą, jūrines tradicijas ir profesijas garsinanti fiesta Lietuvoje“, – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras, kviesdamas į linksmybes uostamiestyje liepos 29-31 dienomis.