Į kultūrinius renginius – už eurą?

Baigiantis 2016-iesiems „Vakarų ekspresas” priminė kai kurių kultūrininkų idėją menus studijuojantiems jaunuoliams leisti nemokamai lankytis renginiuose bei kultūrinėse įstaigose. O vakar į pirmąjį posėdį Savivaldybėje jau susirinko darbo grupė, analizuosianti, kokios yra galimybės leisti jaunimui kultūriniuose renginiuose lankytis nemokamai ar už simbolinį mokestį.

Uostamiesčio menų mokyklų vadovų teigimu, didžiosios dalies šiose įstaigose besimokančių vaikų tėvai neturi už ką nupirkti vaikams bilietų į koncertus, kuriuose dalyvauti moksleiviams esą būtina.

Vakar naujosios darbo grupės posėdyje dalyvavęs vicemeras Artūras Šulcas sakė, kad dabar kalbama apie tai, kokios apskritai šiuo metu yra galimybės moksleiviams ir studentams lankytis koncertuose, spektakliuose, parodose.

„Kultūros įstaigoms formuojami tikslai ugdytis žiūrovą, klausytoją, ugdyti įpročius, poreikius kultūrai, sudaryti galimybes jiems patekti į koncertų, teatrų, parodų sales. Analizavome, kokia yra situacija. Pagal taikomas lengvatas jaunimui Klaipėda yra flagmanas Lietuvoje, beveik visose kultūrinėse įstaigose pateikus moksleivio ar studento pažymėjimą yra taikoma 50 procentų lengvata”, – kalbėjo A. Šulcas.

Pasak jo, norima, kad kultūros įstaigų salėse renginių metu neliktų tuščių vietų. Esą likusias vietas galėtų užimti tie jaunuoliai, kurie nori, tačiau negali įsigyti bilieto.

„Mūsų noras būtų, kad tai būtų visiems, ne tik menų mokyklų moksleiviams. Kalbėjome ir apie bendrojo ugdymo mokyklas, į kurias veržiasi privačios iniciatyvos, kurios atveža tiek gerą produktą, tiek „greitą maistą”. Mokytojams galbūt atrodo, kad moksleivių poreikis kultūrai lyg ir apmalšinamas, bet taip moksleiviai neatsiranda pagrindinėse miesto kultūros įstaigose – parodų rūmuose, teatruose, koncertų salėse”, – apgailestavo vicemeras.

A. Šulco teigimu, artimiausiu metu kultūros finansavimas biudžete turėtų pasiekti 6 procentus, tad sykiu reikėtų sudaryti jaunimui lengvesnį priėjimą. Viena iš idėjų būtų simbolinis 1 euro mokestis. Esą tai būtų vienas prasmingiausių kultūros metų sprendimų, kuris turėtų būti ilgalaikis.

Klaipėda šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, siekia Europos kultūros sostinės vardo 2022 metams, be to, rengiama strategija iki 2030 metų, tad, A. Šulco teigimu, delsti neketinama ir sprendimas dėl lengvatų moksleiviams bus priimtas šiais metais.

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kultura/i-kulturinius-renginius—uz-eura-1525630/

Nuotr.: © Eimanto Chachlovo nuotr./www.ve.lt