I. Kanto gatvėje bus keičiami šaligatviai ir persodinami medžiai

Įgyvendindama 2016 metų veiklos planą, Klaipėdos miesto savivaldybė pradėjo I. Kanto gatvės šaligatvių atnaujinimo darbus.

Vienos iš seniausių miesto gatvių šaligatvių danga yra blogos būklės: plytelės senos, sutrupėjusios, iškilnotos medžių šaknų. Šiuo metu gatvės šaligatvių zonoje auga 100 senų medžių, kurių daugumą sudaro liepos, auga keletas klevų ir uosių. Visų medžių amžius – per 50 metų. Visi gatvės medžiai yra patenkinamos arba blogos būklės: pasvirę kamienai, medžių kamienų šerdys ir priekelminės dalys yra pažeistos puvinių, gausu kamieno žaizdų įvairiose lajų vietose, pačios lajos dėl genėjimo klaidų yra deformuotos. Medžių šaknys stipriai iškilnojusios šaligatvio plyteles. Todėl rekonstruojant I. Kanto gatvę bus keičiami ne tik šaligatviai, bet ir atnaujinti želdiniai.

Rekonstruojamoje I. Kanto gatvėje iš viso planuojama iškirsti 100 medžių, jų vietoje bus atsodinti 42 nauji želdiniai. Dalis šaligatvių atkarpų, kur praeina požeminių komunikacijų koridoriai, liks neužsodinta. Medžiai nebus atsodinti ir tose vietose, kur planuojama atkurti senosios Klaipėdos originalaus šaligatvio fragmentus.

  1. Kanto gatvės želdinių būklę vertino ir išvadą pateikė Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Nustatyta, kad medžius reikia atnaujinti, todėl kirtimo darbams atlikti išduotas leidimas.

Medžiai bus sodinami 8–10 m atstumu vienas nuo kito, įvertinus požeminių tinklų išsidėstymą. Taip pat bus atsižvelgta į medžių tankumą ties sankryžomis, siekiant neapsunkinti matomumo. Iškirstų želdinių vietoje  pagal paveldosauginius reikalavimus, išlaikant tą pačią medžių rūšį, planuojama atsodinti ne jaunesnes kaip 15 metų amžiaus liepas. 4–5 m aukščio, 25–30 cm skersmens medžiai miestui kainuos apie 7000 Eur.

Visus gatvės rekonstrukcijos, apšvietimo atramų keitimo ir medžių atsodinimo darbus planuojama užbaigti 2017 m.

 

Nuotr.: © Egidijaus JANKAUSKO nuotr./www.ve.lt