Grubliauskas Klaipėdoje mato liberalų ir rusų koaliciją, konservatorių nemini

Galimas pretendentas į naujojo Klaipėdos miesto mero postą Seimą narys Vytautas Grubliauskas sako, kad valdančioji koalicija uostamiestyje formuosis liberalių jėgų pagrindu prisidedant Rusų aljansui, o konservatorių, kaip galimų partnerių, kol kas nemini, nors ir neatmeta.

Po sekmadienį vykusių savivaldos rinkimų buvusią didžiausią valdančiąją Liberalų ir centro sąjungos frakciją Klaipėdoje pakeitė Liberalų sąjūdis. Pastaroji partija rinkimuose iškovojo 7 mandatus. Antrą–trečią vietas pasidalijo liberalcentristai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę po 5 mandatus. Klaipėdos miesto taryboje iš viso yra 31 vieta.

„Natūralu, kad tai liudija tam tikrą tęstinumą ir tai, kad naujoji valdančioji koalicija formuosis būtent šitų jėgų pagrindu. Aš manau, kad tai logiška visais aspektais. Kaip jau buvo anksčiau deklaruota, prie šitų dviejų partijų jungiasi Rusų aljansas, kuris iškovojo tris vietas“, – BNS sakė V. Grubliauskas.

Tai, pasak jo, yra pagrindinė ašis, apie kurią dar reikės ieškoti paramos iš kitų gerokai mažiau surinkusių pretendentų. Jis sakė iš anksto neatmetantis nė vienos politinės jėgos.

„Aš asmeniškai kategoriškai nebrėžiu brūkšnio arba neiškeliu raudonos kortelės nė vienai politinei jėgai. Negalima trukdyti nė vienai politinei jėgai dirbti Klaipėdos labui, tačiau yra dvi sąlygos – turi būti geranoriškas požiūris“, – paklaustas, ar siūlys prie koalicijos dėtis konservatoriams, sakė V. Grubliauskas.

Politiko teigimu, sąlyga dėtis prie valdančiosios koalicijos – programinių ir ideologinių liberalų nuostatų priimtinumas.

V. Grubliauskas prieš rinkimus deklaravo, kad turėdamas galimybes tapti Klaipėdos meru atsisakys Seimo nario mandato. Pirmadienį jis sakė, jog šios nuostatos laikosi ir dabar.

„Jeigu koalicija susiformuos tokia, kad galima kalbėti apie pakankamą atstovavimą formuojant tiek politines, tiek administracines struktūras, ir mūsų partija įgis tiek moralinę, tiek matematinę teisę pretenduoti į mero poziciją (tuomet atsisakytų parlamentaro mandato – BNS). Visa koalicija, jos išsidėstymas bus aiškūs per savaitę–dvi“, – teigė V. Grubliauskas.

Tuo metu Klaipėdos konservatorių lyderis Naglis Puteikis BNS pirmadienį sakė laukiąs kvietimo jungtis į valdančiąją koaliciją ir sakė neturintis išankstinių nusistatymų, pavyzdžiui, prieš liberalcentristų dalyvavimą valdant Klaipėdą.

„Mes lauksime, ar mus kvies laimėtojai, ar ne. Mes manome, kad tas, kas turi daugiausiai vietų, turi formuoti valdančiąją koaliciją. Ar kvies ar nekvies, žiūrėsime“, – BNS sakė N. Puteikis.

Kartu jis pabrėžė, jog Liberalų sąjūdis žadėjo rinkėjams, kad jie į mero postą siūlys Seimo narį Vytautą Grubliauską. TS-LKD, anot N. Puteikio, ketina panaudoti šį aspektą skirstantis jėgų pusiausvyrai uostamiestyje.

„Vadinasi, Seimo narys V. Grubliauskas turės atiduoti mandatą. (…) Jis kandidatavo Danės apygardoje, mes manome, kad Liberalų sąjūdį tikrai nugalėtume čia pakartotiniuose rinkimuose. Jei nebūtume pakviesti į koaliciją“, – kalbėjo Klaipėdos konservatorių lyderis.

Dabartinis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius sakė, kad teisė siūlyti kandidatą į mero postą priklauso Liberalų sąjūdžiui.

„Koalicija bus formuojama liberalių partijų stuburu. (…) Norime, kad koalicija būtų prognozuojama“, – sakė jis.

Paklaustas, ar formuojant koaliciją bus bandoma išsiversti be konservatorių, R. Taraškevičius atsakė: „Jūs teisingai suprantate.“

<<>>