Grožėtis jūra – nuo apžvalgos tako

Klaipėdoje keliama idėja mediniu, virš jūrinio kopagūbrio iškeltu taku sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages. Toks tiltas driektųsi apie 2,3 km ir būtų įrengtas ant medinių polių.

„Ši idėja jau sulaukė miesto valdžios teigiamų atsiliepimų. Politikai dar spręs, ar mums reikia tokio objekto. Jo įrengimas gali kainuoti iki pusės milijono eurų. Iš pradžių turėtų vykti projektavimo darbai, o vėliau – kitos procedūros“, – „Lietuvos žinioms“ teigė BĮ Klaipėdos paplūdimiai vadovas Virginijus Urbonas.

Medinis takas būtų iškeltas apie 1,5–2 metrus virš kopagūbrio, kad nebūtų darkoma augalija. „Mūsų manymu, reikėtų apie 2 metrų pločio tako, kad juo galėtų laisvai vaikščioti ne tik pėstieji, bet ir prasilenkti neįgalieji su vežimėliais, taip pat galėtų judėti speciali valymo įranga. Takas pirmiausia būtų puiki atrakcija turistams. Jie galėtų įvairiu metų laiku iš aukštai mėgautis vaizdais į jūrą, kopas, mišką“, – teigė V. Urbonas. Takas galėtų būti pritaikytas ir edukacijai, nes nuo jo matytųsi kopų augalai, galima būtų įrengti stendus, pasakojančius apie juos. Nuo jo būtų patogu stebėti ir migruojančius ar jūroje žiemojančius paukščius. Trečioji funkcija galėtų būti aplinkosauginė, nes poliai sutvirtintų kopagūbrį ir neleistų vėjui pustyti smėlio.

„Mus įkvėpė neseniai ant kopagūbrio įrengtų medinių apžvalgos aikštelių Pirmojoje Melnragėje ir Giruliuose populiarumas. Žmonės itin noriai atvyksta, fotografuojasi, ilsisi, palydi Saulę. Todėl ir tame take galėtų būti įrengtos tokios poilsio aikštelės su suoliukais“, – tvirtino Klaipėdos paplūdimių vadovas.

Dvi Melnrages sujungsiančiam tiltui statyti reikėtų naudoti į smėlį įgręžiamus medinius polius. Toks metodas jau pritaikytas įrengiant apžvalgos aikšteles. „Visas statybines medžiagas reikėtų per kopas sunešti savo rankomis. Technika ten negali važiuoti, nes sudarkys kraštovaizdį. Pajūrio aplinka – labai agresyvi, nedraugiška, tad statinys privalėtų būti patvarus ir ilgaamžis, reikėtų naudoti impregnuotos medienos polius“, – kalbėjo V. Urbonas.

Uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas „Lietuvos žinioms“ sakė pritariantis paplūdimių prižiūrėtojų idėjai. „Paplūdimyje būtų sukurtas naujas traukos taškas. Takas labai praverstų neįgaliesiems, kurių sąlygos pasigrožėti jūra yra ribotos. O ir senjorams nereikėtų klampoti biriu smėliu. Kita vertus, žmonės galėtų leisti laisvalaikį aktyviai – reikėtų nukeliauti 2,3 km taku. Idėja bus labai rimtai vertinama miesto taryboje“, – pabrėžė politikas. Mediniam takui įrengti greičiausiai prireiks Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšų. „Jei bus numatyti pinigai ir nestrigs biurokratinės procedūros, objektas ar bent dalis jo galės būti įrengti jau kitąmet birželio mėnesį“, – sakė V. Urbonas.

Daugiau skaitykite: www.lzinios.lt