„Geotermos“ verslo planus žlugdo biurokratija

Jau tris kartus Klaipėdos visuomenės sveikatos centras (VSC) atmetė bendrovės „Geoterma” prašymą gydymo tikslams leisti naudoti iš žemės gelmių išgaunamą druskingą vandenį. Nors jo kokybę patvirtino vokiečių ekspertai, Klaipėdos higienistai savo leidimų šiai veiklai neišduoda.

Valstybinė įmonė „Geoterma” susiduria su sunkumais, siekdama sertifikuoti iš kiek daugiau nei kilometro gylio išgaunamą druskingą vandenį.

„Jie nori pasitvirtinti sanitarinę apsaugos zoną, kad galėtų tą vandenį naudoti gydomiesiems tikslams – reabilitacinėms laboratorijoms, SPA centrams. Vanduo yra labai druskingas. Jie jau turi klientų Palangoje, Klaipėdoje bei kitur. Tačiau trečią kartą Klaipėdos VSC jiems vis nepatvirtina sanitarinės apsaugos zonos”, – teigė Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas.

Ir tai esą „Geotermai” neleidžia pradėti prekiauti antru pagal senumą pasaulyje vandeniu iš žemės gelmių. Teigiama, kad tai didelis praradimas Klaipėdai, nes 500 km atstumu aplink tokio vandens niekas neturi. Esą, jei tik tą vandenį pavyktų sertifikuoti, uostamiestis tikrai galėtų nukonkuruoti Druskininkų sanatoriją.

„Paradoksalu, kad VSC ten, kur reikia stropumo – pavyzdžiui, savaitgalį fekalijomis dvokė visas pietinis miesto rajonas, – nieko nesiima. O čia „Geoterma” gavo iš Vokietijos laboratorijų patvirtinimą, kad vanduo yra švarus ir trūksta tik biurokratinių pritarimų, bet mūsų higienistams vis neįtinka”, – piktinosi S.Gentvilas.

Vakar Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje nuspręsta kreiptis į Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską, kad šis inicijuotų dialogą su Klaipėdos VSC atstovais šiuo klausimu.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/verslo-planus-zlugdo-biurokratija-712504#ixzz3n7KqkUyU

 

Vytauto Petriko nuotr./www.kl.lt