Gandų nešėjų tikslas – uostas be E.Gentvilo?

Uosto direkcijai vadovaujant nestandartinei asmenybei, kokia yra Eugenijus Gentvilas, išvengti kaltinimų ir gandų neįmanoma.

Oponentų gausėja

E.Gentvilas teigė, kad po reformų, kurios buvo susijusios su statybomis uoste, pinigų pervedimais, darbų užduočių teikimais, ir kita, jo oponentų būrys gausėjo.

“Yra visokių man už nugaros veikiančiųjų, kurie bando grįžti prie senosios netvarkos. Patys gaišta laiką ir kitus gaišina, manydami, kad pavyks riedėti ant senų bėgių”, – įspėjo E.Gentvilas.

Jis minėjo, kad daugybę kartų iš įvairių pašalių yra nuskambėję teiginiai, kad E.Gentvilo įsakymai trukdo sparčiai vykdyti statybas uoste.

“Mano įsakymai reglamentuoja Uosto direkcijos specialistų darbą. Aš juos priverčiu užtikrinti įstatymų laikymąsi. Daug kam tai nepatinka“, – tvirtino E.Gentvilas.

Kaip pavyzdį jis pateikė Valstybės saugumo departamento raštą šalies vadovams.

„Buvau kaltinimas, kad 2011 metų Uosto direkcijos sąmatoje nenumačiau pinigų suskystintų gamtinių dujų terminalo statybai prie Kiaulės Nugaros. Kaip galėjau numatyti lėšas, jei tik 2011 metų viduryje Vyriausybė apsisprendė, kad statys terminalą?“ – klausė E.Gentvilas.

Tarp savo oponentų jis mato ne tik statybininkus, buvusius Uosto direkcijos darbuotojus, bet ir opozicinių partijų Seimo narius, valstybės struktūrų darbuotojus.

Laužia iš piršto

Anot E.Gentvilo, prigalvojant iš pirštų laužtų kaltinimų, Lietuvoje veikia gandų skleidimo sistema.

„Buvau kaltinamas paranojomis, kitais nebūtais dalykais. Žaviausias gandas yra tai, neva išgėręs degtinės butelį paleidau vienam Uosto direkcijos darbuotojui į galvą“, – dėstė E.Gentvilas.

Jis prisiminė, kaip pasitarime sėdėjo prie stalo, o išgėręs mineralinį vandenį buteliuką paleido į šalia buvusią šiukšlių dėžę.

Šio įvykio atgarsiai plačiai pasklido Lietuvoje. Sutiktas vienas žymus Lietuvos verslininkas paklausęs, kodėl jis, Gentvilas, mėtantis butelius žmonėms į galvas.

Uosto vadovas mano, kad 2012 metai gandų skleidimo požiūriu bus dar sudėtingesni.

„Bus Seimo rinkimai, atsiras papildomų aistrų. Iš Uosto direkcijos vadovybės aš vienintelis priklausai partijai. Būsiu ir toliau taikinys. Tebūnie. Nors kartais politiniai motyvai pradeda trukdyti darbui“, – aiškino E.Gentvilas.

Tikslas – uostas be E.Gentvilo

„Įvairių gandų nešėjų, skleidėjų tikslas yra mane pakeisti, nes įvedžiau naują tvarką, priverčiau jos laikytis“, – mano E.Gentvilas.

Dėl to, kad gandai nukreipti į asmenį, uosto vadovas teigė nematantis didelės problemos.

„Blogiausia yra tai, kad oponavimas esamai tvarkai pradeda kenkti uosto konkurencingumui ir net nacionaliniams valstybės interesams. Todėl aš netylėsiu, nesitaikstysiu, kai kenkiama uostui“, – teigė E.Gentvilas.

Direktorius nusitaikė į kenkėjus, kurie žlugdo uosto vystymą. Kaip pavyzdį jis minėjo rangovus, kurie sužlugdė „Klaipėdos Smeltės“ krantinių statybos darbus du kartus atsisakę dalyvauti derybose, o trečią kartą apskundę atvirą konkursą.

„Sąmoningai kišama koja direkcijai, kenkiama viso uosto interesams. Tokių pavyzdžių yra ir daugiau. Galima pridėti ir tą patį deviacinį ženklą. Su tokiais reiškiniais kovosiu, ginsiu uosto interesus ir teismuose“, – nukirto E.Gentvilas.

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/gandu-ne-eju-tikslas-uostas-be-e-gentvilo-403634