G. Vaičekauskas: leistinas alkoholio kiekis kraujyje vairuotojams – iki 0,5 promilės

Liberalas Gintaras Vaičekauskas, šiandien, užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo vairuotojams sumažinti neblaivumo kartelę ir taikyti 0,5 promilių ribą, tuo pačiu metu griežtinant sankcijas piktnaudžiaujantiems vairuotojams.

„Lietuva save pozicionuoja kaip vakarietišką valstybę, kultūriškai pažangią, sąmoningą ir inovatyvią“, – sako parlamentaras G. Vaičekauskas ir priduria – „Tačiau taiko tokias sankcijas ir ribojimus kaip kitos sovietizacijos paliestos Europos valstybės ir draudimais rodo nepasitikėjimą savo piliečiais“. Todėl Seimo narys siūlo suvienodinti įstatymus ir ribojimus Lietuvoje kaip ir daugelyje pažangių ES valstybių.

Daugelis ES pažangių, kultūriškai išsivysčiusių ir vakarietiškų valstybių, tokios kaip: Danija, Austrija, Belgija, Vokietija ir t.t. (tokių valstybių yra 18), taiko 0,5 promilių alkoholio kraujyje ribą vairuotojams, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje galioja 0,8 promilių limitas. O Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas neblaiviu, jei jam nustatytas 0,41 ir daugiau promilių neblaivumas, šis skaičius palyginus kitas Europos šalis, atrodo kaip iš piršto laužtas. Kaip šis skaičius parodo, kad žmogus jau yra nebe blaivas ir nebesugeba vairuoti?

Tačiau mėgėjams piktnaudžiauti alkoholiu prieš sėdant už vairo nudžiugti nevertėtų. Tokia tolerancijos riba būtų taikoma tik atsitiktiniams, nepiktybiniams pažeidėjams ir galiotų tik vieną kartą, o už antrąjį nusižengimą kelyje G. Vaičekauskas kategoriškas – vairuotojams griežčiausios baudos. „Jei nepraėjo vieneri metai nuo jau paskirtos nuobaudos įvykdymo, ar vairuotojas turi nepanaikintą teistumą už nusikalstamą veiklą, kurią padarė neblaivus – galiotų nulinė tolerancijos riba ir griežčiausios baudos“, – priduria G. Vaičekauskas.