Fontanas Debreceno aikštėje veiks jau šią vasarą

Klaipėdos miesto pietinėje dalyje esančios Debreceno aikštės ir fontano rekonstrukcijos darbai vyksta sparčiau nei planuota. Tikėtina, kad šio daugiabučių rajono gyventojai gerokai pagražėjusia aikšte bei po kelerių metų pertraukos vėl veikti pradėjusiu aikštės fontanu jau galės džiaugtis vasaros pabaigoje.

„Pietinės miesto dalies aikščių ir skverų sutvarkymas – tai lyg savotiškas skolos grąžinimas šios uostamiesčio dalies gyventojams, mat iki šiol realiai buvo tvarkomos tik miesto centre esančios viešosios erdvės,“ – sakė pirmadienį Debreceno aikštės rekonstrukcijos eigą apžiūrėjęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„- Debreceno aikštė – tik pirmoji kregždė. 2016-aisiais numatoma pradėti Pempininkų aikštės ir fontano atnaujinimo darbus. Artimiausiais metais taip pat turėtų būti sutvarkyta aikštė prie Žardės prekybos centro, didžiulių investicijų sulauks ir daugiabučių rajone tarp Sausio 15-osios ir Kauno gatvių esančios viešosios erdvės.“

Praėjusiais metais pradėtų Debreceno aikštės ir fontano rekonstrukcijos darbų bendra vertė – kiek daugiau nei 322 tūkst. eurų.

Šiuo metu jau pakeisti aikštės fontano vamzdynai, baigiami fontano apdailos ir aikštės dangos atnaujinimo darbai. Netrukus čia bus pastatyti nauji suoliukai, šiukšlinės, įrengti nauji šviestuvai, sutvarkyti aikštės želdynai bei kt.

Anksčiau planuota aikštės rekonstrukcijos darbus atlikti iki šių metų spalio. Visgi, darbai vykdomi daug sparčiau bei galimai jie jau bus baigti rugpjūtį.

Šiemet taip pat numatoma atnaujinti greta aikštės esančios automobilių stovėjimo aikštelės dangą, o kitąmet – šaligatvių dangą teritorijoje tarp Debreceno aikštės ir  Naujakiemio g. Taip pat šiemet Debreceno aikštėje bus įrengtos ir miesto vaizdo stebėjimo kameros.

„Vienų darbų pabaigtuvės jau verčia planuoti kitų pradžią. Akivaizdu, kad būtina tvarkyti ir Debreceno aikštę su Gedminų gatve jungiančią pėsčiųjų alėją, kurios šaligatvio dangų būklė yra išskirtinai prasta. Alėjos tvarkybos darbų planas jau yra parengtas, tad dabar miesto biudžete reikia ieškoti šiems darbams atlikti reikalingų lėšų“, – pirmadienį žurnalistams sakė uostamiesčio meras.