Eugenijus Gentvilas: Svarbiausia, kad miestas būtų valdomas profesionaliai ir skaidriai

"Klaipėdoje ginklus surems liberalų sunkiasvoriai"
alfa.lt

Tradiciškai uostamiestyje stiprūs yra ir Liberalų sąjūdžio, atskilusio nuo LiCS, atstovai. Klaipėdietis partijos pirmininkas Eligijus Masiulis teigia, kad liberalsąjūdiečių šūkis nėra banalus kaip kitų partijų. Nebus aiškinama, kad „nusipelnėme gyventi geriau“, nebus agituojama „už ateitį“ ar panašiai. „Šūkis – „Liberalai. Sveiko proto dešinieji“ – geriausiai atspindi Liberalų sąjūdžio ideologiją, požiūrį į valstybę ir žmones“, – teigia E. Masiulis.

„Dešiniųjų pažiūrų rinkėjai palankiai vertina Liberalų sąjūdžio pasiūlymus kaip galima sumažinti šildymo kainas, užtikrinti vaikų saugumą ir tvarkyti kelių ir gatvių būklę“, – antrina šios partijos rinkimų štabo vadovas Š. Gustainis. „Net tie, kurie sako, jog anksčiau balsavo už konservatorius, palankiai vertina mūsų partijos veiklą. Lietuvoje yra daug dešiniųjų pažiūrų rinkėjų, kurie balsuos už racionalią ir nuoseklią politinę jėgą.“

Klaipėdos sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas, Nepriklausomybės akto signataras, buvęs ūkio ministras, laikinasis premjeras, europarlamentaras, dukart Klaipėdos meras, šiuo metu vadovaujantis Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui.

Kandidatų sąraše – 35 žinomi žmonės. Tarp jų – net trys pirmosios Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Klaipėdos miesto LPS tarybos nariai – Eugenijus Gentvilas, Algirdas Grublys ir Ramunė Staševičiūtė. Beje, A. Grublys dar visai neseniai vadovavo Valstybės saugumo departamento Klaipėdos padaliniui. Tai antras gana žinomas buvęs saugumietis, einantis į savivaldą. Kaip žinia, Vilniuje su G. Vagnoriaus „krikščionimis“ į tarybą bandys patekti Mečys Laurinkus.

„Mes pademonstruotume daug atsakingesnį požiūrį į miestiečius, jeigu miesto biudžetas būtų pristatomas viešai visiems. Deja, išbaigtos miesto vizijos, dėl kurios būtų susitarę uostamiesčio gyventojai, Klaipėda neturi. Todėl biudžetas dažniau yra pravalgomas negu investuojamas į miesto ateitį“, – tvirtina liberalsąjūdiečiai.

„Jei klaipėdiečiai Liberalų sąjūdžiui (ir man) pareikš pasitikėjimą, pirmiausiai imsimės įgyvendinti pagrindinę mūsų programos nuostatą – profesionalus ir skaidrus valdymas. Man regis, šioje srityje savivaldybės baruose darbo yra iki kaklo“, – priduria E. Gentvilas.

Partijos daryti rinkėjų tyrimai esą rodo, kad, atmetus senjorus, Liberalų sąjūdis populiarumu lenkia kitas dešiniąsias partijas. Tokie tyrimai, tiriantys tik į rinkimus ateisiančius rinkėjus, paprastai yra tikslesni negu įprastiniai visuomenės nuomonės tyrimai, savo siekius tapti pagrindine dešiniąja partija grindžia Liberalų sąjūdis.

<<>>