E.Masiulis. Progresiniai mokesčiai – gudrus mokesčių didinimo planas

Lietuvoje vėl vis garsiau pasigirsta raginimų įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčius. Jie pateikiami kaip dar vienas Lietuvos gelbėjimo ir socialinės atskirties mažinimo planas.

Pirmieji apie progresinius mokesčius kur kas seniau prabilo profsąjungos ir socialdemokratai. Paradoksas, tačiau daug metų šaliai vadovavę kairieji tik imitavo šį procesą – mokesčio neįvedė, nors turėjo visas galimybes. Turėdami savo finansų ministrą socdemai nesunkiai suskaičiavo, kad iš progresinių mokesčių daugiau žalos negu naudos.

Keista, tačiau pastaruoju metu progresinių mokesčių bacila užsikrėtė ir kai kurie mūsų koalicijos partneriai – konservatoriai. Juos remia Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Vitas Matuzas. Kodėl apie tai vėl pradėta kalbėti?

Kitąmet Vyriausybė ir Seimas turės grąžinti sumažintas pensijas į prieškirizinį lygį. O pinigų tam kol kas nėra. Todėl progresinių mokesčių įvedimas daliai konservatorių gali atrodyti kaip iki šiol neatrasta aukso gysla.

<<>>