E.Masiulis. Politikai turi baigti kištis į asmeninį žmonių gyvenimą

„Gyvename per daug liberalioje atmosferoje“, – pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kalbėdama apie žmonių pasirinkimą – gyventi santuokoje ar partnerystės pagrindais.

Kadangi visi, kurie gyvena kartu ir susilaukė vaikų nesukūrę šeimos, pasirodo, yra nedorėliai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šioje srityje sumanė įvesti tvarką – Seimas priims niekam nereikalingą šeimos politikos pagrindų įstatymą. Jame bus parašyta, kad šeima Lietuvoje bus laikoma tik sutuoktiniai su vaikais.

Eidamas tokiu biurokratiniu keliu, Seimas, kai neturės ką veikti, dar galėtų pasvarstyti santykių lovoje politikos pagrindų įstatymą arba reglamentuoti, kas: vyras ar moteris vakare turėtų išplauti indus.

Politikai vis dar per daug kišasi į privatų žmonių gyvenimą, todėl per didelio liberalizmo Lietuvoje aš, kaip liberalas, tikrai nematau. Atvirkščiai, girdint kai kurių Seimo narių pasisakymus ar matant jų elgesį, pavyzdžiui, per seksualinių mažumų eitynes Vilniuje, susidaro įspūdis, kad pas mus vis labiau įsigali Talibanui artimas mąstymas. 

<>