E.Masiulis: mitas, kad politikai už verslo paramą turi atidirbti

Susisiekimo ministras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis nepaneigė, kad jo siūlyta „Lietuvos geležinkelių“ restruktūrizacija gali būti susijusi su svarstymais įmonę privatizuoti, tačiau teigia, kad šiuo metu Lietuvos politinėje erdvėje nesant sutarimo, visa „Lietuvos geležinkelių“ pertvarka sustabdyta. 

„Įvertindami visą šitą politinį foną, kad nėra politinio sutarimo Lietuvoje dėl tolimesnio „Lietuvos geležinkelių“ restruktūrizavimo, mes sustabdėme bet kokius veiksmus“, – interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė E. Masiulis.

Anksčiau abejones dėl vykdomos pertvarkos yra išsakiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, kurios nuomone, šiuo atveju planuojamas reformas bandoma pridengi Europos Sąjungos direktyvomis, nors iš tiesų tai reiškia tik pradedamą privatizavimo procesą.

„Reformos yra gerai, jeigu jos yra geros. Reformos yra gerai, jeigu jos atneša naudą ekonomikai ir kiekvienam mūsų piliečiui, bet kai reformas norima pridengti neva Europos Sąjungos direktyvų reikalavimais ir kai ši reforma veda didesne dalimi į privatizavimo proceso parengimą, manau, ji iš tiesų yra klaidinanti. Tokia reforma nėra privaloma pagal Europos Sąjungos direktyvas ir tame aš matau didesne dalimi šio sektoriaus paruošimą privatizavimui. Todėl nepalaikysiu“, – yra teigusi prezidentė.

-Jūsų vadovaujamos ministerijos kuruojamų „Lietuvos geležinkelių“ restruktūrizacija sukėlė daug įtarimų prezidentei. Ji įtaria, kad įmonė restruktūrizuojama tam, kad būtų privatizuojama.

-Na, aš tik noriu pasakyti, kad dar 2004 m. tuometinių socialdemokratų buvo priimtas įstatymas, kuris įpareigojo Vyriausybę vykdyti veiksmus, kad būtų atskirtos įmonės. Ir sudarydami šios Vyriausybės programą 2008 m. mes įsirašėme tą nuostatą, kad būtų užtikrintas tęstinumas ir iki galo įgyvendintos Europos Sąjungos direktyvos.

-Bet prezidentė sako, kad Europos Sąjungos direktyvos nereikalauja to, ką jūs darote…

-Na, aš noriu pasakyti, kad įvertindami visą šitą politinį foną, kad nėra politinio sutarimo Lietuvoje dėl tolimesnio „Lietuvos geležinkelių“ restruktūrizavimo, mes sustabdėme bet kokius veiksmus.

<<< plačiau >>>