E.Masiulis. Kaip Seimas rezoliucijomis minimalią algą kėlė

Šią savaitę kai kurie kolegos Seimo nariai prieš televizijos kameras vėl turėjo galimybę pademonstruoti savo rūpestį mažas algas gaunančiais piliečiais.

Iš tiesų problema opi – 800 litų dydžio atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra tragiškai mažas.

Tačiau mane stebina tokie Seime vis dar vykstantys parodomieji šou – juk visi parlamentarai puikiai žino, kad priėmę nieko nereiškiančią rezoliuciją minimalaus atlyginimo jie nepadidins. Vietoje to, kad tuščiai politikuotų, Seimo nariai galėtų pasiūlyti konkrečių idėjų, ką reikia keisti Lietuvoje, kad algos greičiau didėtų.

Pirma užduokime sau klausimą – kodėl tiek daug darbdavių žmonėms Lietuvoje moka tik minimalų atlyginimą? 800 litų neatskaičius mokesčių dabar gauna ne tik nekvalifikuoti darbininkai, bet ir dalis gerą išsilavinimą ar darbo patirtį turinčių specialistų.

Nemanau, kad dauguma darbdavių tai daro iš gobšumo. Sumanūs verslininkai puikiai mato, kokia šiuo metu emigracija ir supranta, kad po metų kitų jų verslas susidurs su didele bėda – darbo jėgos trūkumu ir brangimu.

Tai reiškia, kad vėl galime grįžti į tuos laikus, kai paprasti statybininkai švaistydavosi tūkstančiais, o algos augo greičiau nei darbo našumas. Kuo tai baigėsi, puikiai žinom.

<>