E.Masiulis: balsuodami dėl biudžeto liberalai vadovausis sveiku protu ir gins dirbančių žmonių interesus

Gruodžio 10 d. Šiauliuose Liberalų sąjūdžio tarybos nariai įpareigojo partijos lyderius laikytis griežtos pozicijos formuojant kitų metų valstybės biudžetą. Liberalai nebalsuos už valstybės biudžetą, jei mokestinė našta bus užkrauta ant daugumos dirbančių žmonių pečių. Didžiausią nerimą liberalams kelią siūlomi nauji mokesčiai, palūkanų apmokestinimas ir įmokų į privačius pensijos fondus panaikinimas.

„Vyriausybės darbas yra parengti Valstybės biudžeto projektą. Deja, Seimas ėmėsi „gelbėtojo“ vaidmens ir nusprendė jį peržiūrėti. Tai reiškia, kad Seimas nepasitiki koalicinės Vyriausybės sprendimais. Premjero vietoje prašyčiau Seimo balsavimo dėl pasitikėjimo Vyriausybe“, – kalbėjo Eligijus Masiulis.

Diskusijose dėl valstybės biudžeto liberalai aptarė kokios pozicijos partija laikysis toliau formuojant biudžetą. Liberalų sąjūdžio tarybos nariai įpareigojo partijos lyderius ir toliau laikytis griežtos pozicijos formuojant kitų metų valstybės biudžetą.

„Atsakingai žiūrime į šalies valdymą. Suvokiame, kad valstybei gyventi reikės dar ne vienerius metus. Mums nepriimtina, kad socialinio teisingumo siekiama ne sukuriant naujas ekonomines galimybes, o atimant iš tų, kurie sugeba ir pasiekia bei padalinant tiems, kurie turi mažesnes pajamas. Tai prieštarauja ne tik liberalų ideologijai, bet ir sveikam protui“, – tvirtina liberalų lyderis Eligijus Masiulis.

Tarybos posėdyje liberalai pirmą kartą įvardino būsimus kandidatus 2012 m. Seimo rinkimuose. Šiuo metu aiškūs kandidatai 46-iose vienmandatėse apygardose iš 71. 18-oje apygardų liberalai turi po du skyrių iškeltus kandidatus. Septyniose: Pakruojo – Joniškio, Kėdainių, Kelmės, Pasvalio – Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Vilkaviškio rinkimų apygardose liberalai kandidatų neįvardina.