Edgaras Norkus. Permainingas politinis snobiškumas

Daugelį piktina dabartinis būsimos Klaipėdos valdžios „pyrago“ raikymas. Tačiau tai yra natūrali valdžios formavimo demokratinėje santvarkoje išraiška. Kokią tvarką turim, tokią turim. Ar ji keistina, ar ne, – čia jau kitas klausimas. Bet ne apie tai dabar.

Potencialios opozicijos bandymai pakeisti rinkėjų valią, prisidengiant „kitokiomis“ permainomis kelia šypsnį (su visa pagarba oponuojantiems). „Permainų koalicija“ – skambu, bet nepermaininga. Politinis „dešimtukas“ (konservatoriai, rusų sąjunga ir tvarkiečiai), bandantis suformuoti alternatyvią valdančiąją koaliciją „penkioliktukui“, siūlo tokias pačias permainas, kaip ir Liberalų sąjūdis, kurio rinkiminėje programoje juodu ant balto parašyti identiški siūlymai. Negana to, žeria kaltinimus liberalams, neva jie papirkinėja postais, nors patys svarbiausius teikiasi atiduoti socdemams ir darbiečiams. Šoka politinį „viliotinį“, idant persiviliotų „permainingai“ Klaipėdos ateičiai užtikrinti. Suprask, čia ne pakiša, o dovana? Socialdemokratų atstovė Lilija Petraitienė džiaugėsi, jog liberalai pirmiausia kalba apie programines nuostatas, o ne postus.

Tačiau jau (ne)stebina pono Naglio Puteikio savybė – oponuoti sau pačiam. Ankstesnė pozicija: „…kas gavo didžiausią pasitikėjimą (šiuo atveju libsąjūdis), tas turėtų siūlyti merą ir jie turėtų formuoti koaliciją“. Be to: „V.Grubliauską remiu ir kaip žmogų ir kaip kandidatą į merus ir manau, kad reikia padėti liberalų sąjūdžiui įgyvendinti rinkėjų valią – vykdyti permainas Klaipėdoje“. Taip dar visai neseniai postringavo saldžialiežuvis Naglis. Dabar (jau pagalandęs liežuvį) suokia kitaip: „Kuriame vadovėlyje parašyta, kad vienuolyno vadovas yra tas, kas turi antspaudą? Suprask, laimėjęs daugiausiai mandatų, nebūtinai turi valdyti. Nesvarbu, kad omeny jis turi konservatorius, tačiau mintis taikytina ir oponentams.

Ronaldas Reiganas (Ronald Reagan) yra pasakęs: „Politika yra antroji pagal senumą profesija. Ir aš pastebėjau, kad labai primena pirmąją“. Tad, turbūt, tokia jau ta politika – kaip prostitutė meilikauja (ne veltui, žinoma, ir tikėdamasi kažkiek daugiau), o vėliau jau žiū į puodelį pila klofeliną, kad apiplėštų. Kur ta vakarietiška konservatiškoji moralė? Negražu taip.

 

P.S. Politinio klimato prognozė: debesuotumą keis pragiedruliai, pereinantys į giedrą.