E. Masiulis: Seimas vėl neišgirdo visuomenės balso

Seimo sprendimas, atmesti Susisiekimo ministerijos siūlymą įteisinti galimybę Lietuvos piliečiams rinkimuose ir referendumuose balsuoti elektroniniu būdu, dar kartą apnuogino akivaizdžią tiesą: nemaža dalis parlamentarų, deja, vis dar gyvena lyg viduramžių gūdumoje.

Žmonės yra išreiškę aiškų norą balsuoti rinkimuose internetu, tačiau vakarykštis balsavimas Seime aiškiai parodė, kad visuomenė šiuo požiūriu yra labiau pažengusi nei kai kurie tautą atstovaujantys Seimo nariai.
Valstybė ir verslas kasmet investuoja šimtus milijonų litų į šiuolaikines technologijas, bandome kartu Lietuvos, kaip modernios valstybės įvaizdį. Tačiau šios pastangos nueis veltui, jei bet kokioms pažangioms iniciatyvoms kelią užkirs valdžios atstovai.

Susidaro įspūdis, kad kai kuriems politikams ar partijoms yra tiesiog nenaudinga, kad rinkimuose galėtų dalyvauti kuo daugiau žmonių, ypač jaunimo. Kaimyninės Estijos pavyzdys parodė, kad balsavimo internetu įteisinimas padidino visuomenės aktyvumą ir nė kiek nesumažino balsavimo saugumo ir skaidrumo.
Nepaisant neigiamo dalies partijų ir politikų požiūrio, Liberalų sąjūdis nenuleis rankų. Mes toliau dėsime visas pastangas, kad balsavimas elektroniniu būdu ir kitos žmonėms patogios naujovės kuo greičiau būtų pradėtos naudoti Lietuvoje.

Lietuvos Respublikos
Liberalų sąjūdžio pirmininkas

Eligijus Masiulis