E. Masiulis pakvietė kosmoso srityje dirbančius verslininkus aktyviau investuoti Lietuvoje

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pakvietė Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos „Kosmoso politika daugiapoliame pasaulyje“ dalyvius aktyviau išnaudoti Lietuvos mokslinį potencialą ir investuoti mūsų šalyje.

„Lietuva – nedidelė valstybė, bet mes turime ambicingų planų tapti aukštųjų technologijų šalimi. Kosmoso veikla yra vienas iš svarbių inovacijų elementų, galinčių užtikrinti aukštų technologijų plėtrą ir efektyviai panaudoti pagrindinį Lietuvos turtą – protą“, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė ministras.

Ministras pasidžiaugė, jog Lietuvos kosmoso asociacija jau antrus metus mūsų šalyje organizuoja  globalaus masto konferenciją, kurioje turime unikalias galimybes išgirsti vedančiųjų kosmoso valstybių atstovų naujausią informaciją apie globalias pasaulio tendencijas kosmoso technologijų srityje, pasikeisti nuomonėmis, užmegzti kontaktus, plėtoti bendradarbiavimą.

Lietuva pasirengusi plėsti bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais, vystyti savo mokslo ir verslo potencialą, ugdyti pažangų jaunimą.

E. Masiulis pabrėžė, jog Lietuva tiek investiciniu klimatu, tiek mokesčių baze ar dėl geografinės padėties yra patraukli užsienio investicijoms valstybė.

Lietuva jau daug kur pirmauja informacinių ir ryšio technologijų srityje. Lietuva yra pirmoji Europoje ir šeštoji pasaulyje pagal šviesolaidinio plačiajuosčio interneto tinklo skverbtį. Lietuva užima antrąją  vietą pasaulyje pagal interneto ryšio greitį. Lietuva yra pirmoji pasaulyje pagal mobiliojo ryšio  abonentų skaičių, tenkantį 100 gyventojų. Mūsų šalyje yra didžiausia mobiliojo ryšio skverbtis.  Europos Sąjungoje bei tankiausias viešųjų belaidžio interneto prieigos taškų tinklas Europoje.

Lietuva didelį dėmesį skiria mokslo ir verslo potencialui ir technologijoms plėtoti. Vien pastarųjų metų bėgyje valstybė numačiusi skirti 5-ių specializuotų technologijų centrų kūrimui apie 1 mlrd. litų.

Vilniuje vykstančioje konferencijoje dalyvauja NASA, Rusijos, Kinijos, Japonijos, Europos valstybių kosmoso agentūrų, įvairių verslo įmonių, universitetų, mokslo centrų aukšti atstovai.