E. Masiulis: „Ministrė A. Pabedinskienė nesusitvarko su savo pareigomis“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė nesiėmė skolose esančios „Sodros” sistemos reformos, neišjudino žadėtos valstybinių globos namų pertvarkos ir milijonines valstybės lėšas nukreipė abejotinoms reikmėms. Tai rodo, kad ministrė nesusitvarko su savo pareigomis, – sako liberalas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcija, šiandien susitikusi su A. Pabedinskiene, paragino ministrę prisiimti asmeninę atsakomybę.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai reikia esminių pokyčių. Pusantro milijono eurų kainavusi neaiškios paskirties mokslininkų studija, papildomi dešimtys tūkstančių valdininkų atlyginimams, ministerijos skelbti konkursai, kuriuos laimėjo esami ar buvę Darbo partijos atstovai – visų šių įtarimų ministrė A. Pabedinskienė iki šiol neišsklaidė. Be to, ministrė jau yra praradusi Prezidentės D. Grybauskaitės pasitikėjimą, neaiški premjero A. Butkevičiaus pozicija. Akivaizdu, kad A. Pabedinskienei ministrės pareigos yra per sunki našta, ministrė su jomis nesusitvarko”, – teigia E. Masiulis.

Liberalas Remigijus Šimašius primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė anksčiau viešai žadėjo, kad imsis pertvarkyti valstybinius globos namus ir teiks konkrečius pasiūlymus dar iki 2013 metų rugsėjo. „Tenka konstatuoti, kad ministerija tik imitavo darbą, rezultatas yra nulinis – nepadaryta nieko. Per pastaruosius dvejus metus vaikų valdiškuose globos namuose skaičius iš esmės nesumažėjo”, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.

Liberalų taip pat neįtikino ministrės A. Pabedinskienės pozicija, kad ji nesidomi ministerijos skelbtais konkursais, įskaitant Specializuotos pagalbos centrų nuo smurto nukentėjusioms moterims paslaugų konkursą, kurį laimėjo ir įstaigos, vadovaujamos esamų ar buvusių Darbo partijos narių.

„Nevyriausybinės organizacijos jau viešai išreiškė įtarimus dėl tokių konkursų rezultatų Šiaulių apskrityje, Anykščiuose ir kitur. Skirstyti pinigus su partija susijusiems žmonėms toli gražu nėra normali praktika ir ministrė turėtų tokiais dalykais pasidomėti bei prisiimti atsakomybę”, – teigė liberalas Gintaras Steponavičius.