E. Masiulis dėl šeimos sąvokos keitimo Konstitucijoje: „Kai kurie politikai nori pasirodyti moralesni ir šventesni už paprastus mirtinguosius“

Liberalų sąjūdžio frakcija ir toliau griežtai nepritaria siūlomoms LR Konstitucijos pataisoms, kuriomis siūloma šeimą susieti su santuoka. Frakcija, šiandien Seime balsuodama dėl pataisų priėmimo, pasisakys „prieš“.

„Nepritarsime bandymams išprievartauti Konstituciją ir užlipti žmonėms ant galvos. Tokie siūlymai keisti Konstituciją yra ne kas kita, kaip aiškios dalies Seimo narių pastangos supriešinti bei išrūšiuoti visuomenę“,  – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcija pabrėžia, kad gerbia ir vertina šeimos bei santuokos institutus.  Tačiau valdžia neturi jokios moralinės teisės nurodyti žmonėms, kaip jiems reikėtų gyventi bei Konstitucijos pataisomis suvaržyti jų apsisprendimo laisvę.

„Iki šiol negirdėjau nė vieno įrodymo, kad gyvendami oficialiai įregistruotoje šeimoje žmonės yra laimingesni, labiau myli vienas kitą ir savo vaikus. Matyt, kai kurie politikai nori pasirodyti moralesni, šventesni už paprastus mirtinguosius ir bando save pateikti kaip pavyzdį. Bet neturime teisės vien dėl to ant ausų statyti visos Lietuvos“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys E. Masiulis.

Liberalų sąjūdis ragina gerbti ir toliau laikytis šiuo metu Konstitucijoje jau įtvirtintų nuostatų, kuriomis  teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Liberalų sąjūdžio frakcija mano, kad siūlymas Konstitucijoje papildomai įtvirtinti konkrečius atvejus, iš ko kyla šeima – pavyzdžiui, iš motinystės ar tėvystės – yra nepagrįstas. Liberalė D. Kuodytė primena, kad vieni šių pataisų iniciatorių Seime yra viešai pasisakę, kad remiantis dabar siūlomomis Konstitucijos pataisomis esą būtų galima peržiūrėti socialinių išmokų sistemą. „Sistema tarnautų vadinamosioms „teisingoms“, tiktai santuokoje gyvenančioms šeimoms. Mūsų vertinimu, tai yra visiškai nepriimtina“, – sakė D. Kuodytė.