E. Masiulis: „Daugumai politinių jėgų Seime reali šilumos ūkio reforma nerūpi“

Liberalų sąjūdžio frakcija konstatuoja, kad daugumai Seimo politinių jėgų reali šilumos ūkio reforma ir gyventojų interesai nerūpi. Tai parodė šiandien Seime vykęs balsavimas dėl Liberalų sąjūdžio frakcijos siūlytų Šilumos ūkio įstatymo pataisų.

„Deja, buvo užkirstas kelias gyventojams sulaukti palankių ir tikra, o ne tariama konkurencija pagrįstų šilumos kainų. To priežastis viena – kai kuriems politikams tikriausiai labiau rūpi ne gyventojų, o šilumos sektoriuje veikiančių monopolininkų interesai. Tenka tik apgailestauti, kad daugiausia opozicijos pastangomis nebuvo pravertos durys reformai, kuri šalies žmonėms leistų sutaupyti didelę sumą pinigų“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, vienas projekto autorių Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcija projektą tobulins ir pateiks jį Seimui iš naujo ateinančioje rudens sesijoje. Liberalų parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos numato esminę šilumos ūkio pertvarką Lietuvoje, tiesiogiai nukreiptą į šiame sektoriuje įsigalėjusių monopolijų naikinimą.

Projektu numatyta, kad šilumos perdavimo veikla, skirtingai nei yra dabar, būtų atskirta nuo šilumos gamybos ir tiekimo. Siekiama, kad šilumą vartotojai įgytų galimybę pirkti iš trijų šaltinių – tiesiogiai iš ją gaminančios katilinės, vamzdynus valdančio šilumos perdavėjo arba šilumos tiekėjo.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Petro Auštrevičiaus teigimu, dabartinis Šilumos ūkio įstatymas neužtikrina konkurencijos šiame sektoriuje, todėl liberalai siūlė panaikinti konkurenciją ribojančias nuostatas savivaldybių specialiuosiuose planuose.

Šiandien visoje Lietuvoje veikia tiktai 20 nepriklausomų šilumos gamintojų. Liberalų manymu, šis skaičius, priėmus gyventojams naudingas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, galėtų išaugti kelis kartus.