E. Gentvilo pergalė byloje su Klaipėdos žvejais

2016 metų pradžioje Seimo narys Eugenijus Gentvilas registravo Žuvininkystės įstatymo pataisas, neleidžiančias vienai įmonei Baltijos jūroje gaudyti daugiau kaip 40 % vienos rūšies žuvų. Tuo pasipiktinusi UAB „Banginis“, iki tol gaudydavusi virš 70 % šprotų ir stintų, pradėjo E. Gentvilo puolimą publikacijose „Lietuvos rytas“ ir „Vakarų ekspresas“ dienraščiuose.

Gentvilas balandžio  21 d. portale „Delfi“ pateikė ir savo poziciją. Dėl šios publikacijos UAB „Banginis“ ir iš jos reorganizavimo būdu įkurta UAB „Baltijos šprotai“ kreipėsi į Klaipėdos rajono apygardos teismą dėl šių įmonių dalykinės reputacijos menkinimo ir žalos padarymo bei reikalavo iš Seimo nario piniginės kompensacijos.

Po daugiau kaip metus trukusio bylinėjimosi teismas spalio 23 d. atmetė abiejų įmonių ieškinius, nes E. Gentvilo veiksmuose nenustatė įmonių reputacijos menkinimo ar žalos fakto. Įmonės lygiomis dalimis turi sumokėti E. Gentvilo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Gentvilas džiaugiasi tokiu teismo sprendimu ir teigia: „Gerbiu verslą, dažnai ginu verslininkų interesus, bet nemanau, kad verslo įmonės gali taškytis viešais kaltinimais politikams, ir net sieti juos su Rusijos įmonėmis, kaip buvo prikaišiojama man“ – ir priduria – „Seimo nario pareiga – ginti valstybės interesus net ir tada, jei tai nepatinka monopolistams“.