E. Gentvilas: „Seimas pritaria, kad reikia stiprinti žemės savininkų teises medžioklės plotuose“

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlytoms Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis žemės savininkams suteikiama teisė registruoti savo medžioklės plotus.

Taip pat įstatymo pataisomis nustatoma mažesnė riba, nuo kurios medžiotojų būreliai privalo priimti žemės savininkus į savo gretas. „Svarbiausias pataisų tikslas – įgyvendinti konstitucines žemės savininkų teisės. Jos jokiais būdais negali būti mažesnės už savininko žemėje medžiojančio būrelio teises“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas ir įstatymo pataisų iniciatorius E. Gentvilas.

Vertinant ligšiolinį medžioklės reglamentavimą, E. Gentvilo teigimu, iš privačios nuosavybės ir savininkų atimta net teorinė galimybė realizuoti savo teises.

„Ne vienas atvejis, kai kokio nors didmiesčio medžiotojai sukuria būrelį visai kitame rajone ir, pavyzdžiui, suformuoja 1000 ar 5000 hektarų medžioklės plotus, apimančius ir privačius miškus, pievas ar laukus bei sėkmingai ten vykdo medžioklę. Tokiame medžioklės būrelyje dažnai nėra ne tik paties žemės sklypo savininko, bet ir nė vieno to rajono gyventojo“, – atkreipia dėmesį E. Gentvilas.

Liberalo teigimu, būtina įtvirtinti žemės savininko teisių viršenybę medžioklės plotų naudotojų atžvilgiu. Tai reiškia realias galimybes privatiems žemės savininkams jų valdose sudaryti medžioklės plotų vienetus, skatinti žemės sklypų savininkų kooperaciją kartu kuriant tuos plotus.