E. Gentvilas kviečia pasikalbėti apie giliavandenį uostą

Ateinantį pirmadienį, sausio 9 d., 17.30 val., Klaipėdoje, Žvejų g. 22, rengiama diskusija apie naująjį giliavandenį uostą, jo naudą ekonomikai, poveikį visuomenei ir aplinkai.

Diskusijoje žada dalyvauti Klaipėdos uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, sakoma uosto direkcijos pranešime.

Renginiui pasirinktas "Café Scientifique" arba "Mokslinė kavinė" formatas – tai daugelyje šalių populiarios diskusijos viešose erdvėse aktualiomis mokslo ir kitomis temomis. Čia laukiami ne tik žinovai, bet visi, kuriuos domina aptariama tema. Susitikimui būdinga neformali ir demokratiška atmosfera, renginį paprastai pradeda specialistų pranešimai, o po jų į pokalbį įsijungia klausytojai.

Renginyje, kurį organizuoja Baltijos aplinkos forumas ir Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas, bus apžvelgiamas laikotarpis nuo dirbtinės salos ties Melnrage iki naujo uosto Būtingėje – taip per dešimtmetį vystėsi išorinio giliavandenio uosto vizija. 2011 m. ji įgavo ryškesnius kontūrus: atlikta uosto statybų galimybių studija ir pradėtas poveikio aplinkai vertinimas. Iš specialistų pasiūlytų alternatyvų 2011 m. rudenį prioritetine pasirinkta vieta prie Būtingės. Tačiau diskusijos apie projektą dar nebaigtos ir dar teks atsakyti į daug klausimų.

Ar tikrai Lietuvai reikia dar vieno uosto? Kokiais kriterijais vadovaujantis buvo renkama jam vieta? Kodėl linkstama prie Būtingės, nepaisant to, kad alternatyva brangesnė? Kokios galimos tokio objekto atsiradimo pasekmės regionui? Kaip bus mažinamas uosto poveikis aplinkai ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos pajūryje?

Apie tai miestiečiai ir uostamiesčio svečiai kviečiami padiskutuoti susitikime su   E. Gentvilu.

Diskusijoje laukiami mokslininkai, visuomenininkai, verslo ir savivaldos institucijų atstovai bei visi, kuriems įdomi ir svarbi jūrinė sritis. Norintys dalyvauti kviečiami iki trečiadienio 16.00 val. registruotis ir užpildyti elektroninę formą.

Renginys nemokamas, planuojama  trukmė – 2 val.

http://www.ve.lt/naujienos/jura/kviecia-pasikalbeti-apie-giliavandeni-uosta-668805/