Duotas startas Muzikinio teatro rekonstrukcijai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatą po rekonstrukcijos praplės dinamiškos formos priestatas, kuris teatrą atgręš į Danės upę bei senamiestį. Rekonstruotame teatre bus dvi salės: 700 vietų didžioji ir 200 vietų mažoji.

Atvirame VĮ „Lietuvos paminklai” organizuotame pastato rekonstravimo techninio projekto parengimo konkurse dalyvavo 4 projektuotojų grupės. Daugiausia ekspertų vertinimo balų surinko ir konkursą laimėjo Kaune registruotos UAB „Inžinerinė mintis” ir vokiečių architektų įmonės „Studijo Gollwitzer architektekten gmbH” projektas. Su projektuotojais jau pasirašyta sutartis, pagal kurią jie įsipareigojo 399 tūkst. eurų vertės darbą atlikti per 8 mėnesius.

Pirmadienį teatre projekto autoriai „Studijo Gollwitzer architekten gmbH” architektas Volfgangas Golviceris (Wolfgang Gollwitzer), UAB „Inžinerinė mintis” direktorius Tomas Burokas, architektai Nomeda Karolina Petniūnienė, Eimantas Pranevičius priešprojektinius pasiūlymus pirmą kartą pristatė Klaipėdos visuomenei.

Salę pasuks kitu kampu

V. Golviceris neslėpė, jog teatro pastato rekonstrukcijos projektas gana sudėtingas, nes pastatas yra kultūros paveldo objektas, jam taikomi aukštingumo ir kiti apribojimai. Vienas sudėtingiausių uždavinių, anot architekto, esamos salės plėtra ir pritaikymas šiuolaikiniams poreikiams, sykiu užtikrinant gerą akustiką, reikalavimus atitinkantį evakuacijos planą ir kitus reikalavimus.

Projekto rengėjai pasiūlė nugriauti dalį esamo teatro pastato iš Danės upės pusės ir statyti naują priestatą, kuriame didžioji salė bus pakreipta Danės upės link. Nuo Danės gatvės pusės bus ir pagrindinis įėjimas į teatrą (senasis taip pat išliks), iš šios pusės žiūrovų salę per tris aukštus juos didžiulis holas, pro kurio langus atsivers vaizdas į senamiestį.

SALĖ. Didžiojoje 700 vietų teatro salėje bus įrengti ir balkonai.

Didžiojoje salėje planuojama 700 vietų (šiuo metu yra 559 vietos), kurios bus išdėstytos parteryje ir balkone. Pati salė bus šiek tiek trumpesnė už dabartinę, tačiau iškils per tris aukštus. Scenos ir orkestro duobės grindys bus kilnojamos. Šalia scenos numatytos dvi vadinamosios „scenos kišenės”, reikalingos techninei įrangai.

Antrame aukšte šalia salės bus kavinės patalpos. Mažoji bus trečiame aukšte, joje numatyta 200 sėdimų vietų, kėdės transformuojamos į skirtingas konfigūracijas.

Projektuojamas priestatas bus 17 metrų aukščio (tokie buvo Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimai) ir bus perpus mažesnis už teatro bokštą. Bokšte projektuotojai siūlo įkurti biblioteką, viešbučio kambarius ir atvirą apžvalgos aikštelę.

Renovuotose senojo pastato patalpose įsikurs teatro administracija, dauguma repeticijų patalpų teatro menininkams numatyta trečiajame pastato aukšte, ketvirtajame išliks siuvykla. Techninės patalpos nuleistos į teatro rūsį.

Automobiliams vietos neliko

Pristatytą teatro viziją klaipėdiečiai įvertino palankiai, bent jau viešai niekas pasiūlymų nesukritikavo ir klausimų daug nekilo. Vienas iš probleminių projekto aspektų – automobilių parkavimas numatytas už teatro ribų. Projektuotojai numatė tik 10 automobilių stovėjimo vietų teatro personalui teatro vidiniame kieme, tačiau teatre dirba keletas šimtų darbuotojų.

Pristatyme dalyvavusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoja Alina Velykienė paaiškino, jog planuojama platinti Danės gatvę, o joje įrengti automobilių stovėjimo vietas įsipareigoja Savivaldybė.

Reikia 20 mln. eurų

Muzikinio teatro direktorius Ramūnas Kaubrys priminė, jog apie rekonstrukciją pradėta kalbėti dar 1990-aisiais ir visiems iki šiol dirbusiems vadovams teko vienaip ar kitaip spręsti pastato likimo klausimą.

„Teatro pastato rekonstrukcija buvo ir vienas iš mano darbo prioritetų einant teatro vadovo pareigas (nuo 2016 metų vadovavimą teatrui perims išrinktas naujas vadovas Jonas Sakalauskas. – Autor. past.). Iki šiol buvo atlikti teatro žvalgomieji archeologiniai tyrimai, paveldosauginis vertinimas, salės energetinio efektyvumo studija. Džiaugiuosi, kad šiais metais buvo patvirtintas teatrui priklausančio sklypo detalusis planas, įvyko teatro rekonstrukcijos techninio projekto konkursas ir pasirašyta sutartis”, – sakė R. Kaubrys ir nuoširdžiai padėkojo žmonėms, kurie padėjo tai įgyvendinti.

Dviem asmenims – Seimo Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkui Raimundui Paliukui ir Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui – jis atsidėkojo simbolinėmis muzikinėmis dovanomis. Seimūnui, kurį pavadino teatro globėjui, už realius nuveiktus darbus R. Kaubrys įteikė dirigento batutą, o merui – natas.

„Šiandien jau matau šviesą tunelio gale ir tikiu, kad šiandien yra startas gražiai teatro pastato rekonstrukcijos istorijai su laiminga pabaiga”, – sakė V. Grubliauskas.

Tiesa, ta „istorija”, anot projektuotojų, kainuos apie 18-20 mln. eurų. Rekonstrukcijos rangos darbams numatytas terminas – ne mažiau kaip 3 metai. Kitų metų biudžete, anot R. Paliuko, teatro techniniam projektui numatyta apie 341 tūkst. eurų. 5 mln. eurų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, dar 3 mln. – iš Aplinkos ministerijos pagal energetinio efektyvumo didinimo programą. Tad lieka „kabantys” 10 milijonų…

 

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/duotas-startas-muzikinio-teatro-rekonstrukcijai-1414959/

© Projektuotojų vizualizacija