D.Stankaitienė ir Prezidentas V.Adamkus sveikina projekto „Drąsinkime ateitį” nugalėtojus

Jaunimo iniciatyvumas ir sėkmė pasirinktose veiklose priklauso nuo daugybės dalykų, bet vieni svarbiausių – drąsa ir galimybės įgyvendinti savo idėjas.

Gegužės tryliktą dieną į sostinėje esančią pramogų areną atvyko keli tūkstančiai moksleivių iš visos šalies vidurinių mokyklų. Juos visus į sostinę sukvietė projekto „Drąsinkime ateitį“ organizuota paskutinio skambučio šventė ir metų apdovanojimai, kuriais įvertintas pačių darbščiausių, iniciatyviausių ir kūrybiškiausių moksleivių triūsas.

„Drąsinkime ateitį“ – lietuviškų sėkmės istorijų projektas, kurio pagrindinis tikslas – sugrąžinti į mokyklas sėkmingiausius, gyvenime jau pasiekusius pripažinimo žmones, tam, kad jie pasidalintų su moksleiviais savo patirtimi, motyvuotų ir įkvėptų jaunus žmones kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų.

V. Adamkus: jaunimui svarbu vertybės ir idealai

Prieš prasidedant šventei su žiniasklaida susitikę renginio organizatoriai ir svečiai pasidalijo pamąstymais apie projekto tikslus ir šalies jaunimo ugdymo idėjas.

Renginyje viešėjęs prezidentas Valdas Adamkus sakė: „Svarbu, kad jaunimas turėtų savo vertybes ir idealus, o tuo pačiu pagrindu kurtų ir mūsų visuomenę. Sveikinu šio projekto idėją.“

Paklaustas, ar Lietuvoje yra tinkamos sąlygos jaunimui atsiskleisti, V. Adamkus sakė: „Ką reikia tinkamos sąlygos? Kiekvienas žmogus turi savo tikslus ir kiekvienas turime nuspręsti, ko sieki ir daug kas gyvenime priklauso nuo pačios asmenybės, o sudarius idealias sąlygas ir įduodavus į rankas auksinį kiaušinį – kiekvienas tada gali pasigirti pasiekimais. Turime sudaryti sąlygas tam, kad jaunimas galėtų siekti jam svarbių tikslų. Sąlygos turi būti visiems vienodos, juk mūsų jaunimas nėra išimtis ir jam aktualios tos pačios problemos, kaip ir jaunimui visame pasaulyje.“

D.Stankaitienė: Jauni žmonės nori keisti Lietuvą

Nors dažnai teigiama, kad jauni žmonės abejingi visuomenės aktualijoms ir problemoms, žvelgiant į jaunų žmonių aktyvų dalyvavimą visuomeninėse veiklose, akivaizdu, kad tokios „diagnozės“ yra nepagrįstos.

„Lietuvos jaunimas yra tikrai šaunus ir aktyviai įsijungiantis į įvairius judėjimus, tai rodo jaunų žmonių norą keisti Lietuvą. Vaikams ir jaunimui reikia kuo aktyviau dalyvauti įvairiuose visuomeniniuose, neformaliuose, pilietiniuose judėjimuose tam, kad jie pasakytų, kokia Lietuva turi būti ateityje“, – kalbėjo Diana Stankaitienė, aktyviai dirbanti su įvairiomis jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis.

Visą straipsnį skaitykite čia